Sakarya hava durumu!

Sakarya'da sağanak

Sakarya hava durumu!

Sakarya hava durumu haberimizde. Sakarya'da etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle bazı evleri su bastı. Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer de tüm ekiplerin sahada olduğunu açıkladı.Etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle Sakarya'nın Sapanca ilçesinde su baskınları meydana geldi.

Bölgede dün geceden bu yana etkili olan sağanak nedeniyle Dibektaş, Kurtköy ve Yanık mahallelerindeki dere ve kanalizasyonlarda taşma sonucu bazı evleri su bastı.

Yanık Mahallesi’nde meydana gelen taşkında akıntının getirdiği ağaç ve molozlar, Sapanca-Kocaeli yolunu ulaşıma kapattı.

Sapanca Belediyesi ekipleri ve vatandaşların desteği ile yürütülen çalışmalar sonucunda yol kontrollü olarak ulaşıma açıldı.

- "Ekiplerimizin tamamı sahada"

Çalışmaları yerinde takip eden Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, gazetecilere yaptığı açıklamada tüm belediye ekiplerinin sahada olduğunu söyledi.

Can kaybı bulunmadığını ifade eden Yılmazer, "Kurtköy, Dibektaş ve Yanık mahallelerinde sıkıntı yaşıyoruz. Kırkpınar, Kurtköy, Yanık Mahallesi güzergahında bulunan İzmit Caddesi’nde yukarıdan gelen toprak yolu kapatmış durumda, ekiplerimizin tamamı sahada. Tıkanan yolları açmak ve dolan suları bertaraf etmek için çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Sakarya'da hava durumu nasıl olacak?

Etkili olan sağanak yağışların ardından Sakarya hava durumu merak konusu oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER