İzmir Marşı'na tepki göstermişti: O müdüre sendikadan cevap geldi!

Türk Eğitim Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Merih Eyyup Demir, İzmir Atatürk Lisesi'nde yaşanan İzmir Marşı krizi sonrası, Atatürk Lisesi Müdürü Selamettin Demirhan'ın tavrının yanlış olduğunu söylerken, "Öğrenciler ne yaptıklarını bilecek kabileyete sahiptir." dedi.

İzmir Marşı'na tepki göstermişti: O müdüre sendikadan cevap geldi!

Burak Cilasun / BEN Haber

Türk Eğitim Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Merih Eyyup Demir, İzmir Atatürk Lisesi'nde yaşanan İzmir Marşı ve "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganıyla birlikte öğrencilerle okul müdürü ve öğrenciler arasında yaşanan krizine ilişkin konuştu. 

Okul Müdürü Selamettin Demirhan'ın tavrına anlam veremediğini dile getiren Demir, "Böyle bir marşa kimin, neden tepki gösterdiğini anlamış değiliz." dedi.

"BUNLAR YANLIŞ UYGULAMALARDIR"

Merih Eyyup Demir sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dünyanın bilgi, teknoloji, inovasyon çağında böyle şeylerle uğraşmak lider ülke Türkiye vizyonuna zarar verecek şeylerdir. Mezuniyet gecesindeki öğrenciler ne yaptığını bilecek kabiliyete sahip çocuklardır. Çocuklarımız dünya ve ülke gerçeklerinin farkındadır. Bu nesile dur demek yanlış olur. Çocukları durdurmaya çalışmak yerine, onların önünü açıp ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarabilmek adına eğitimde destek olacak çalışmalar yapmak gerekir. Gereksiz, fuzuli işlerle zaman kaybettiğimizi düşünüyorum. İzmir Marşı Türk toplumuna, ülke insanına mal olmuş ve dönem şartları içinde büyük anlam içeren bir marştır. Böylesi bir marşa kimin neden tepki gösterdiğini anlamış değiliz. Bunlar yanlış uygulamalardır. Öğrencilerin, okullarına adını vermiş Mustafa Kemal'in askerleri olmasından daha doğal ne olabilir ki?"

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 10:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
ERDUĞAN GÖRÜR
ERDUĞAN GÖRÜR - 7 ay Önce

DEĞERLİ BAŞKANIM ALLAH RAZI OLSUN DUYARLILIK SANA YAKIŞIYOR YOLUN AÇIK OLSUN

tcanaran
tcanaran - 7 ay Önce

yediği ekmek haram olsun

SIRADAKİ HABER