İstanbul ilk iftar ve sahur vakitleri!

İstanbul’da iftar ezanı ne zaman saat kaçta?

İstanbul ilk iftar ve sahur vakitleri!

11 ayın sultanı olan içinde bulunmaktan büyük gurur ve onur duyduğumuz Ramazan ayında ilk sahur ve ilk iftar vakitleri vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. İstanbul ilk iftar ve sahur vakitleri burada! İstanbul’da oruç kaçta açılacak? Yaşanan sıcaklık da göz önünde bulundurulduğunda vatandaşların "İstanbul’da oruç saat kaçta açılacak?" araştırmaları da artıyor.Diyanet İşleri Başkanlığı, Ramazan ayında il il imsakiye listelerini açıkladı. İstanbul iftar ve sahur vakitleri de İstanbullu bireyler tarafından araştırılan konu başlıkları arasında ilk sırada yer alıyor. İstanbul'da oruç saat kaçta açılacak? İstanbul'da ilk iftar ve sahur saatleri...

İstanbul'da Ramazan ayının ilk gününde sahur için imsak vakti 03:52 olacak, İstanbul için Ramazan'ın ilk günü olan 16 Mayıs Çarşamba günü ise iftar vakti 20:22 olacak.

İSTANBUL İMSAKİYESİ (İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ)

15 Mayıs gecesi milyonlarca kişi Ramazan ayının ilk sahurunu yapacak. Bu ay her yıl olduğu gibi dualar ile geçirilecek.

Ramazan ayında Ramazan orucunun dışında yapılması faziletli olan ibadetler nelerdir?

Ramazan ayında okunan Kur'ân'ın her bir harfine binler sevap yazılır

Ramazan ayı "Kur'ân ayı"dır. Diğer semavî kitaplar da Ramazan ayında indirilmiştir.

Her bir Kur'ân harfine normal vakitte on sevap varken Ramazan-ı şerifte binler sevap verilir.

Her Ramazan ayına Cebrail (as) Kur'ân'ı baştan sonra okur Efendimiz (asm) dinlerdi. Sonra da Peygamber Efendimiz mescidde sahabelere okur Hz. Cebrail de yanında bulunurdu. Bu hadiseye "arda" denilirdi.

Teravih namazı"nı kılan günahlardan temizlenir.

Ramazan ayında kılınan Teravih Namazı için "Allah(cc) Ramazan orucunu farz kıldı. Ben de gece ibadetini (teravih namazını) sünnet kıldım. Kim, faziletine inanarak ve alacağı mükâfatı Allah'dan (cc) umarak orucunu tutup, gece ibadetini yaparsa, anasından doğduğu gün gibi günahlarından kurtulur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER