Cinayetin tüm detaylarını anlattı

Yönetmen Mustafa Kemal Uzun'u öldüren figüran cinayeti tüm detaylarıyla anlattı!

Cinayetin tüm detaylarını anlattı

Yönetmen Mustafa Kemal Uzun'u Şile'deki evinde öldüren figüran Okan Akti, 'Yatağa geldi, yakınlaştık. Midem bulanınca banyoya gittim. Peşimden geldi. Ben de öldürdüm' dedi.Yönetmen Mustafa Kemal Uzun'un Şile'deki evinde dizisinde oynayan figüran tarafından öldürülmesine ilişkin soruşturma tamamlandı.

İDDİANAMEDE BÜTÜN AYRINTILAR YER ALDI


Mustafa Kemal Uzun'u öldüren figüran Okan Akti hakkında 'Canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürmek' ve 'nitelikli yağma' suçlarından cezalandırılması istemiyle iddianame hazırlandı. İddianamede cinayet öncesi ve sonrasında yaşananlar ayrıntılı olarak yer aldı.

DİZİ SETİNDE TANIŞTILAR


İddianameye göre Mustafa Kemal Uzun, yönetmenliğini yaptığı dizinin setinde figüran Okan Akti ile tanıştı. Çekim sonrası birbirlerinin telefon numaralarını aldılar. Olaydan bir hafta önce yönetmen Mustafa Kemal Uzun, figüran Okan Akti'yi Şile'ye davet etti. Bir hafta sonra Mecidiyeköy'de buluştular. Birlikte alkol aldılar. Daha sonra eve geldiler ve evde de alkol almaya devam ettiler.

YAKINLAŞTILAR, MİDESİ BULANINCA ENGEL OLDU


Okan Akti'nin iddiasına göre Mustafa Kemal Uzun kendisine doğru yaklaşıp öptü. Kendisi bunun üzerine geri çekildi. Alkolden dolayı kötü hissettiğin söyleyerek yatak odasına gitti ve yattı. Bu sırada yönetmen Mustafa Kemal Uzun da geldi ve aralarında bir yakınlaşma oldu. Okan Akti, midesinin bulandığını söyleyerek Mustafa Kemal Uzun'u durdurdu. Daha sonra da banyoya geçti.

'YAPTIKLARINDAN PİŞMAN OLDU'


Sonrasında yaptıklarından pişman olan Okan Akti, kapının arkasındaki beyzbol sopasını sağ eline; sol eline de ekmek bıçağını aldı. Mustafa Kemal Uzun'un yanına gitti. Sırtüstü yatakta uzanan yönetmen Mustafa Kemal Uzun'un göğüs kısmına bıçağı sapladı. Diğer elindeki beyzbol sopasıyla da Uzun'un yüzüne defalarca vurarak 'canavarca hisle' öldürdü. Daha sonra odadan çıkarak kapıyı kilitledi. Yönetmenin cüzdanını, saatini ve arabasının anahtarlarını alarak evden çıktı. Araçla uzaklaşmaya çalışırken merdivenlere sıkıştırdı. Ticari taksiye binerek metrobüs durağına gitti. Oradan da önce Şirinevler'e sonra da Beylikdüzü'ndeki bir arkadaşının yanına gitti. Daha sonra da polise giderek teslim oldu.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPSİ İSTENİYOR


İddianamede Okan Akti'nin yönetmen Mustafa Kemal Uzun'u olay öncesindeki 'cinsel davranışlar sonrası duyduğu pişmanlık ve öfke ile' öldürdüğü belirtildi. Zanlının 'Canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürmek' ve 'nitelikli yağma' suçlarından 'Ağırlaştırılmış müebbet hapis' ile cezalandırılması istendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER