Zeybekci'den İZBAN krizi yorumu

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, İZBAN krizi hakkında değerlendirmede bulunarak, "Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için elimizden geleni yapacağız" dedi

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül ile ittifak turuna çıkan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, yaşanan İZBAN krizi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

"KRİZİN UZUN SÜRMEMESİNİ DİLİYORUZ"

Zeybekci; "Bugün sabah itibariyle İZBAN'da başlayan bir grev var. Bu son derece demokratik bir hak, biz de o çerçevede kalmasını  temenni ediyoruz. Ama diğer taraftan, İZBAN kullanan vatandaşlarımızın bir maduryet vardır. Biz, İZBAN kullanan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Burada taraflar belli. İZBAN'ın hissedarları belli. Devlet Demiryolları ve İzmir Büyükşehir Belediyesi yüzde 50'şer hisseye sahipler. Ama çok büyük bir fonksiyon yerine getiren İZBAN'da bu krizin uzun sürmemesini diliyoruz. Bizde katkı sunacağımız alanları tespit edeceğiz. Ulaştırma bakanı ile de temas halindeyiz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER