Yürek ısıtan fotoğraflar

İzmir'de, İsveç Konsolosluğu ile Göztepe Spor Kulübü işbirliğine giderek, yürekleri ısıtan bir sergiye imza attı.

Yürek ısıtan fotoğraflar

İsveç Enstitüsü'nün geliştirip tasarladığ ve İsveçli fotoğraf sanatçısı Johan Bävman'ın dünya çapında beğeni toplayan ve babaların çocukların bakımı ve eğitiminde üstlendikleri role ilişkin farkındalık yaratmayı amaçlayan 'İsveçli Babalar' sergisi, 'Baba, çocukluğumu benimle paylaş' sloganıyla açıldı.


 

Farklı kültürlerden gelen babaların, çocuklarıyla olan ilişkilerini ön plana çıkaran karelerden oluşan 'İsveçli Babalar' sergisi, Göztepeli futbolcuların çocuklarıyla çekilen fotoğraflarından oluşan seçkiyle zenginleşti. Göztepeli futbolcular Yasin Öztekin, Andre Castro ve Kadu (Ricardo Martins de Arujo) ile Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil'in çocuklarıyla fotoğraflarının yer aldığı sergi, futbolcuların çocuklarıyla olan ilişkilerini yansıtırken, gündelik hayatlarını onlarla geçirdikleri anları da belgeliyor. Göztepe Spor Kulübü futbolcularının çocuklarıyla birlikte poz verdikleri fotoğraflarını ise Göztepe Spor Kulübü adına gazeteci Burak Hakerler ve fotoğraf sanatçısı Ekrem Anamur çekti.


Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'ndeki sergi açılışta konuşan İsveç Başkonsolosu Therese Hydén, projenin geçmişine ilişkin bilgi verdi. Çocukların gelişiminde tüm ebeveynlerin aynı sorumluluğu paylaştıklarını hatırlatan Hyden, babaların da anneler kadar çocukların eğitiminde etkin olmaları gerektiğini ifade etti. Hyden, "Çocukların bakımı ve eğitiminde babaların da erkekler kadar çaba göstermeleri gerektiğine inanıyoruz. Babalar çocuklarıyla kaliteli zaman geçirerek onlarla biraz daha fazla birlikte olsun, annelerin yükünü alsınlar istiyoruz. Göztepe Spor Kulübü futbolcularının da son derece yoğun bir çalışma tempoları var. Ancak bu tempoya rağmen çocuklarına zaman ayırıp onlarla yakından ilgileniyorlar. Bu konunun önemine atıfta bulunan fotoğraf sergimize katkılarından ötürü kendilerine teşekkür ediyoruz" dedi.


 

Sergi için çocuklarıyla poz veren Göztepe Spor Kulübü futbolcularından Kadu (Ricardo Martins de Arujo) da resepsiyonda bir konuşma yaparak duygularını paylaştı. Kadu, "Ailem ve çocuklarım benim için çok kıymetli. Antrenmanlarım ve maçlarım ne denli yoğun olursa olsun her fırsatta çocuklarımla vakit geçirmeye özen gösteriyorum. Yalnızca eğitimlerinde ve bakımlarında değil, ebeveyn olarak bana ihtiyaç duydukları her anı onlarla paylaşmaya, neşeli ve sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Bu kapsamda çocuklarımla sergi için poz vermekten büyük keyif aldım. Çekilen kareler ailemiz için de hoş bir anı oldu" dedi.


 

Sergi 30 Aralık 2018 tarihine kadar gezilebilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER