Yunanistan Genelkurmay Başkanı’ndan Türkiye’ye tehdit

Yunanistan Genelkurmay Başkanı, Yunan silahlı kuvvetlerinin bölgedeki barış ve istikrarı korumakla görevli olduğunu öne sürerek, “Türkler kayalıklarımıza çıkarsa yerle bir ederiz.” dedi.

Yunanistan Genelkurmay Başkanı’ndan Türkiye’ye tehdit

   Yunanistan Genel Kurmay Başkanı Evangelos Apostolakis, Yunanistan silahlı kuvvetlerinin bölgedeki barış ve istikrarı korumakla görevli olduğunu söyleyerek, “Türkler kayalıklarımıza çıkarsa yerle bir ederiz. Hükümetimiz de aynı   görüştedir” dedi.

Yunanistan Genel Kurmay Başkanı Evangelos Apostolakis, Yunan silahlı kuvvetlerinin bölgedeki barış ve istikrarı korumakla görevli olduğunu öne sürerek ABD’nin de aynı amacı güttüğünü belirtti. Apostolakis, “Türkler kayalıklarımıza çıkarsa, yerle bir ederiz. Hükümetimiz de aynı görüştedir.” şeklinde konuştu.

Apostolakis, “Türkiye’nin Doğu Akdeniz bölgesinde uyguladığı baskılara karşıya olan Yunanistan’ın Kıbrıs, İsrail ve Mısır ile kurduğu ittifak sayesinde bölgedeki dengelerin sağlandığını” iddia etti.

Yunan Genelkurmay Başkanı “Eğer savaşacaksak, ki bunu temenni etmiyoruz ve Türkiye’nin bu yola başvuracağına inanmıyoruz, bizim yanımızda kimse savaşmayacaktır. ABD ve AB ile birlikte Türkiye’nin bu meseleyi oraya kadar vardırmayacağını güvence altına almak istiyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER