Yücel: Özlenen Türkiye'yi annelerle birlikte kuracağız

Başkan Yücel, Anneler günü için bir mesaj yayınlayarak, annelere seslenerek; "Kadınlarımız ve annelerimizin özlediği Türkiye'ye birlikte kavuşacağız" sözlerine yer verdi

Yücel: Özlenen Türkiye'yi annelerle birlikte kuracağız

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Anneler günü için bir mesaj yayınlayarak, Annelere seslendi. Anneler gününü kutlayan Yücel mesajında, " CHP olarak Türkiye'yi yeniden cumhuriyetin ve demokrasinin ışığıyla yükseltmek için yola çıkmışken biliyoruz ki, anneler ile birlikte bu mücadeleyi verecek, kadınlarımız ve annelerimizin özlediği Türkiye'ye birlikte kavuşacağız" sözlerine yer verdi.

Deniz Yücel Anneler günü sebebiyle yayınladığı kutlama mesajında şunlar yer verdi,

BİR ANNE DÜNYANIN KADERİNİ DEĞİŞTİREBİLİR

Bir Annenin, bir ülkenin hatta dünya'nın kaderini değiştirebileceğini bizlere, kurtarıcımız ve kurucumuz Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde hanım göstermiştir. Bir annenin çocuğunu yetiştirme tarzı, eğitimine verdiği önem, yavrusunu şefkat ve sevgiyle büyütmesi aydınlık ve çağdaş geleceğimizin de teminat altına alınması anlamına gelmektedir.

Annelerimiz sadece yetiştirdikleri evlatlarına verdikleri sevgi ve eğitim ile değil, çocuklarının geleceği adına verdikleri cumhuriyet ve özgürlük mücadelesiyle de ülkemizin ve bizlerin en büyük güvencesi olmuştur. Bu ülkenin fedakar anneleri ve kadınları kadar, ülkesinin bağımsızlığı, kurtuluşu, gelecek nesillerin huzuru ve güvenliği için mücadele vermiş hiçbir ülke kadını yoktur.

Çocuklarını vatan, Cumhuriyet ve Atatürk sevgisiyle yarınlara hazırlamak için büyük zorluklara göğüs geren annelerimiz çok kıymetli ve özel bir görevi yerine getirmekteler elbette. Ancak unutmamak gerekir ki, Anne olan kadınlarımızın büyük çoğunluğu aynı zamanda çalışan, iş hayatında yer alan kadınlarımız.

Maalesef ki, kadınlarımız AKP iktidarı süresince çalışma ve sosyal hayattan soyutlanmış, kılık kıyafetine, oturup kalkmasına ve hatta gülmesine bile müdahale edilir hale gelmiştir. Annelerin ve tüm kadınlarımızın özgürce yaşayamadıkları, fikirlerini istedikleri gibi dile getiremedikleri, kendilerini rahatça ifade edemedikleri bir ortam günümüzde AKP iktidarının kadına ve anneye verdiği değeri de gözler önüne sermektedir.

ÖZLENEN TÜRKİYE'Yİ ANNELERİMİZLE BİRLİKTE KURACAĞIZ

Bu ülkenin gelecekteki yöneticilerini, bilim insanlarını, sanatçılarını, sporcularını yetiştirecek kadınlarımızın özgürlüğü, sosyal ve ekonomik bağımsızlığı bizim için olmazsa olmazdır. Annelerimizin çocuklarını okula gönderirken güvenliğinden ve alacağı eğitimden endişelenmediği, çocuklarının ihtiyacını karşılamakta sıkıntı çekmeyeceği, annelikten ve kadınlıktan gelen tüm haklarını kullanabilecekleri, erkek egemen bir toplumda baskı altında yaşamayacakları bir Türkiye mümkün.

Türkiye'yi CHP olarak yeniden cumhuriyetin ve demokrasinin ışığıyla yükseltmek için yola çıkmışken biliyoruz ki, artık çocuklarının geleceğinden, eğitiminden, işsiz kalma korkusundan kurtulmak isteyen anneler ile birlikte bu mücadeleyi verecek, kadınlarımız ve annelerimizin özlediği Türkiye'ye birlikte kavuşacağız.

Tüm bu duygu ve düşüncelerimle ilk sığınağımız, ilk doktorumuz, ilk öğretmenimiz ve bizleri karşılık beklemeksizin canından can katarak seven koruyan tüm annelerimizin anneler gününü kutluyor, saygı ve

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER