Yağmur ve fırtına geliyor: Meteoroloji kırmızı alarm verdi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 14 Aralık hava durumu raporu yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre Ege ve Akdeniz Bölgesi’nde gün içerisinde sağanak yağış ve fırtına etkili olacak.

Yağmur ve fırtına geliyor: Meteoroloji kırmızı alarm verdi

Şiddetli sağanak ve fırtına uyarısının yapıldığı bölge illerinde vatandaşlara sel ve su baskınlarına karşı tedbirli olma çağrısı yapılırken İç Anadolu Bölgesi için de sis ve pus uyarısı yapıldı. İşte, 14 Aralık hava durumu raporu…

Hava durumu 14 Aralık raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre Akdeniz ve Ege Bölgesi’nde şiddetli yağmur ve fırtınanın gün boyu etkili olması bekleniyor. Öte yandan İç Anadolu Bölgesinde de sis ve pusun etkili olması bekleniyor. Peki, bugün İstanbul’da yağmur yağacak mı? Hafta sonu hava durumu nasıl olacak? İşte, güncel hava durumu raporu…

SICAKLIKLAR ARTIYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Kıyı Ege, Akdeniz, Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Karaman, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Muş, Şırnak ve Bitlis çevreleri ile gece saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ve Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Erzurum, Erzincan, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Güney Ege kıyıları ile Antalya ve Adana çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının ise kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

YAĞMUR VE FIRTINA UYARISI

Yağışların; Güney Ege kıyıları ile Antalya ve Adana çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir. Rüzgarın Ege, Batı Akdeniz ile Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli, Ege ile Batı Akdeniz’de fırtına (50-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması ağaç devrilmesi, baca ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL °C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu

İZMİR °C, 17°C

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra batı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA °C, 12°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER