Yağmur geliyor! Meteoroloji gün verdi!

Hava durumu ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son tahmin raporu yayınlandı. Buna göre yurdun birçok kesiminde gün içerisinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış etkisini gösterecek. Bununla beraber yurdun Doğu kesinlerinde ise yer yer kar yağışı görülecek. Öte yandan son tahmin raporuna göre İstanbul’a yağmur geliyor. İşte, İstanbul hava durumu…

Yağmur geliyor! Meteoroloji gün verdi!

Hava durumu raporMeteoroloji Genel Müdürlüğü MGM tarafından yayınlandı. Yayınlanan rapora göre bugün yani 4 Nisan Perşembe günü yurdun bazı bölgelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış etkisini gösterecek. Öte yandan Doğu Anadolu Bölgemizde ise yer yer kar ve karla karışık yağmur etkili olacak. 
Yine Meteoroloji tarafından yayınlanan 5 günlük hava tahmin raporuna göre İstanbul gelecek hafta yağışlı havanın etkisi altına girecek. İşte, yurt geneli ve İstanbul hava durumu…

HAVA DURUMU – 4 NİSAN

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı, doğusu ile zamanla batı bölgelerin iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Aydın, Muğla, Denizli, Afyonkarahisar, Uşak, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Eskişehir, Çankırı, Konya'nın batı, Ankara'nın kuzey ve batı çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Batı Akdeniz’in kıyı kesimleri, Muğla, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay çevreleri ile Güneydoğu Anadolu’da yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU

İstanbul il geneli ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava durumu raporuna göre, parçalı ve çok bulutlu havanın hakim olduğu İstanbul il genelinde hava sıcaklıklarının 15 derece dolaylarında seyretmesi bekleniyor. Öte yandan İstanbul 5 günlük hava durumu raporuna göre il geneli pazartesi günü yağışlı havanın etkisine girecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER