Valilikten hastanelere: Seçim sonrasına hazırlıklı olun

Mersin Valiliği’nin İl Sağlık Müdürlüğü aracılığıyla hastanelerin acil servislerine ve aile sağlığı merkezlerine 24 Haziran seçimleriyle ilgili gönderdiği belirtilen bir 'uyarı' yazısı ortaya çıktı

Valilikten hastanelere: Seçim sonrasına hazırlıklı olun

Yazıda seçim günü ve sonrasında olaylar çıkabileceği belirtilerek yeterli sağlık personeli bulundurulması isteniyor.

Mersin Valiliği’nin İl Sağlık Müdürlüğü aracılığıyla hastanelerin acil servislerine ve aile sağlığı merkezlerine 24 Haziran seçimleriyle ilgili “uyarı” yazısı göndermesi dikkat çekti.

"GEREKLİ HEKİM ALINMASINI RİCA EDERİM"

Odatv'den Caner Taşpınar'ın haberine göre, 24 Haziran seçim günü, öncesi veya seçimden sonraki gün “olaylar” çıkabileceği ihtimaline işaret edilen yazıda, “yeterli sayıda personel bulundurulması” istendi. Resmi yazıda, “Yapılacak olan seçimler öncesinde seçim günü ve sonrasında meydana gelebilecek olaylara karşı Aile Sağlığı Merkezilerinde yeterli sayıda sağlık personeli (hekim ve yardımcı sağlık personelinin) görevlendirilmesi ve gerekli tedbirlerin alınması hususunda gereğini rica ederim” ifadeleri yer aldı.

Türk Tabipleri Birliği kaynaklarınca resmi yazının doğruluğunun teyit edildiği belirtilen haberde, "Kaynaklar, yazının Mersin Valiliği tarafından İl Sağlık Müdürlüğü aracılığıyla hastanelerin acil servislerine ve aile sağlığı merkezlerine gönderildiğini, ancak tartışma yarattığını bildirdi" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER