Vali Funda Kocabıyık, Türk Polis Teşkilatının 175. kuruluş yıl dönümünü kutladı

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 175. yıl dönümü ve Polis Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı

Vali Funda Kocabıyık, Türk Polis Teşkilatının 175. kuruluş yıl dönümünü kutladı

Vali Funda Kocabıyık mesajında, güvenliğimizin ve huzurumuzun teminatı olan can ve mal güvenliğimiz için canla başla çalışan polis teşkilatının, 175. yılını tebrik etti.

Türk Polisinin ülkesi için yeri geldiği zaman bir an bile tereddüt etmeden canını seve seve feda ettiğini vurgulayan Vali Kocabıyık, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Cesaret, sabır, güç ve dayanıklılığı zorunlu kılan bu zorlu görevi layıkıyla yerine getiren polislerimiz kamu düzeninin korunmasında vatandaşlarımızla iş birliği hâlinde görevlerini icra ediyor. Özellikle son dönemlerde yaşadığımız sıkıntılı günlerde polislerimize daha çok iş yükü binmekte, Emniyet Teşkilatımızın üyeleri görevlerini fedakârlıkla yerine getirmektedir. Bizler de alınan kurallara ve tedbirlere uyarak polislerimize destek olmalıyız.

Unutmamalıyız ki her zaman olduğu gibi bugünleri de birbirimize destek olarak atlatacağız. Şanlı geçmişimizde kendini birçok kez kanıtlamış, ülkesi için yeri geldiği zaman bir an bile tereddüt etmeden canını seve seve feda eden, kanunsuzluğun, vicdansızlığın her zaman üstün gayretle karşısında duran polislerimiz için duyarlılık ve sorumluluk sahibi olmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle Uşak’ta görev yapan polislerimiz başta olmak üzere, tüm polislerimizin 10 Nisan Polis Günü’nü kutluyor; huzurlu, sağlıklı, başarılı görevler diliyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER