banner51

Urla'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlandı

Türk denizcilik tarihinin dönüm noktası olan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı 92.yıl dönümünde Urla'da törenle kutlandı

Urla'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlandı

Urla İskele Atatürk Anıtı'nda gerçekleşen törene Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Uzunada Komutan Vekili Deniz Albay Tamay Durğun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, bürokratlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Urla halkı katıldı.            

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasından sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek; "Denizler, ülkelerin güvenliği ve refahı için vazgeçilmez öneme sahiptirler. Denizi ve denizleri iyi kullanan ülkeler diğerlerine göre daha başarılıdırlar. Bunun farkında olan Büyük Atatürk'ün direktifleriyle çıkarılan Kabotaj kanununun önemi günümüzde yaşanan ekonomik ve siyasal gelişmelerle çok daha iyi anlaşılmaktadır" dedi.

Konuşmanın ardından Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ve Uzunada Komutan Vekili Deniz Albay Tamay Durğun deniz şehitleri anısına denize çelenk bıraktı.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER