Ünlü iş insanı Necimoğlu hayatını kaybetti

İzmir'de yaşayan ünlü iş adamlarından Mardinli Abidin Necimoğlu yaşamını yitirdi. Uzun süredir alzheimer tedavisi gören Necimoğlu'nun ölümü yakınlarını ve sevenlerini yasa boğdu.

Ünlü iş insanı Necimoğlu hayatını kaybetti

İzmir'de bir zamanlar adından sıkça sözettiren, tanınmış siyasetçiler eski DYP ve İYİ Partili Yıldırım Ulupınar ile AK Parti eski Milletvekili Necip Kalkan'ın dünürü, Altay eski yöneticisi Eyyüp Necimoğlu ve Türkiye Tenis Federasyonu yöneticisi Bülent Necimoğlu'nun babası Abidin
Necimoğlu vefat etti.

Mardin’in Derik, Mazıdağı ve Kızıltepe’de yaşayan Rutan Aşiretinin bir mensubu olan Abidin Necimoğlu, yıllar önce yaşanan olay nedeniyle geldiği İzmir'de kaldı, çocuklarını burada yetiştirdi.

HDP'li Ahmet Türk'ün mensubu olduğu aşiretle kan davası olan, sonra bu olayı barış yemeğiyle sonlandıran Necimoğlu şirketler Grubu'nun kurucusu Abidin Necimoğlu, yardımseverliğiyle de tanınıyordu.

AK Parti İzmir eski Milletvekili Necip Kalkan’ın dünürü de olan Necimoğlu, sağlık sorunları nedeniyle işlerini oğullarını devretmişti. İleri yaşa bağlı alzheimer tedavisi gören Necimoğlu, Menderes İlçesi’ndeki aile çiftliğinde yaşıyordu. Necimoğlu, MedikalPark Hastanesi’nde hayatını kaybederken cenazesinin Perşembe günü öğle namazına müteakiben Narlıdere Merkez Camii’nde kılınacak namazın ardından aile kabristanlığına defnedileceği öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 20:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mine yigit
Mine yigit - 2 gün Önce

Gerçek insan dost baba o benim abimdi izmir değil dünyadan bir dehayı kaybettik Allah rahmet evlatlarına sabır veresin

SIRADAKİ HABER