Ünal: CHP'nin operasyondan haberi yok!

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP'den gelen "Seçime 16 gün kala niye Kandil'e operasyon yapıyorsunuz?" eleştirisine "Kandil'e doğru ordumuz ilerliyor, adamın Mart ayında başlayan operasyondan haberi yok" şeklinde yanıt verdi

Ünal: CHP'nin operasyondan haberi yok!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, KahramanmaraşEsnaf ve Sanatkarlar Odası'nı ziyaretinde gündeme dair açıklamalarda bulundu. CHP'den gelen seçim öncesi Kandil operasyonunu hedef alan eleştriye yanıt veren Ünal, "Şimdi Kandil'e doğru ordumuz ilerliyor, adamın Mart ayında başlayan operasyondan haberi yok" şeklinde yanıt verdi.

"KANDİL'E YÖNELİRSİN 'BU BİR SEÇİM YATIRIMI' DER"

16 yıllık birikimi ve deneyimiyle Recep Tayyip Erdoğan gibi büyük ustayla yola devam edeceklerini belirten Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendilerine "Siz faize teslim oldunuz", "Siz tefecisiniz" sözlerini hatırlattı. Tefeciliğin, Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü olduğu zamanda yapıldığını, hastanelere girerken bile galoş satıldığını anlatan Ünal, çırağa dükkan bırakılmayacağını, acemi siyasetçiye de ülkenin emanet edilmeyeceğini vurguladı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Kandil'e yönelik operasyonuyla Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da huzur ortamının oluştuğunu ifade eden Ünal, "Şimdi Kandil'e doğru ordumuz ilerliyor. CHP'liler 'Seçime 16 gün kala Kandil'e niye operasyon yapıyorsunuz?' diyorlar, adamın Kandil'e mart ayında başlayan operasyondan haberi yok" şeklindekonuştu.

Mahir Ünal, sözlerine şöyle devam etti:

"Biz Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı'nı halledince hemen nereye döndük? Irak'a döndük. Çünkü terör kaynağında kurutmak için. Şimdi Afrin'e gidersin ana muhalefet 'Afrin'e' girme der. Kandil'e yönelirsin 'Bu bir seçim yatırımı' der. 'Amerika'dan bir yetkili beni aradı' diyor bana 'Sizinkiler bu FETÖ ile ilgili iade talebini yapmadılar. Biz de diyoruz ki gelin evrakları inceleyelim. Bu kadar açık ve samimiyiz. Evrakları incelemeye iki CHP'li gidiyor. Daha evrakları incelemeye gittiği gün CHP Grup Başkanvekili açıklama yapıyor 'Evraklar Sayın İnce ve Sayın Kılıçdaroğlu'nu doğrular nitelikte. 'Siz kiminle berabersiniz. Allah aşkına bunlara ülke emanet edilir mi?"

Yeri geldiğinde terör örgütü FETÖ ile yeri geldiğinde PKK ile yeri geldiğinde kim olduğu belli olmayan bir Amerikalı ile aynı düşünen insanlara ülkenin nasıl teslim edileceğini soran Ünal, kızgınlıklar ve kırgınlıkların olabileceğine işaret ederek, "Türkiye söz konusu olduğunda biz kişisel düşünemeyiz." dedi.

Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (KMESOB) Başkanı Ahmet Kuybu da ziyaretinden dolayı Ünal'a teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2018, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER