Umuda yolculuk kısa sürdü

Havaların ısınmasıyla birlikte Ege Denizi'nden Yunan adalarına geçmeye çalışan mültecilerin sayısında da yeniden artış başladı. Son olarak İzmir Seferihisar ve Aydın Didim'den Yunanistan'a geçmeye çalışan mülteciler, Sahil Güvenlik tarafından yakalanarak Göç İdaresi Müdürlüğü'ne gönderildi.

Umuda yolculuk kısa sürdü

İzmir ve Aydın açıklarında, Sahil Güvenlik ekiplerinin düzenlediği iki ayrı operasyonda yasadışı yollardan Yunanistan adalarına geçmeye çalışan 115 kaçak yakalandı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, İzmir'in Seferihisar ilçesi Doğanbey Mahallesi açıklarında lastik bot ile yasadışı yollardan Yunanistan adalarına geçmeye çalışan kaçakları fark etti. Harekete geçen ekipler, durdurdukları botta 17'si çocuk, 48 kaçağı yakaladı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin Aydın'ın Didim ilçesindeki Taşburun mevkiinde düzenlediği operasyonda ise 30'u çocuk, toplam 67 kaçak yakalandı.

Her iki operasyonda yakalanan Suriye ve Irak uyruklu oldukları belirtilen toplam 115 kaçak, Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER