Üçüncü havalimanında ilk inişi Erdoğan yaptı!

Cumhurbaşkanı'nı taşıyan "TC-ANK" adlı uçak, dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havalimanı projesi İstanbul Yeni Havalimanı'na ilk inişi yaptı

Üçüncü havalimanında ilk inişi Erdoğan yaptı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı taşıyan "TC-ANK" isimli uçak, İstanbul Yeni Havalimanı'na ilk inişi gerçekleştirmek üzere Gaziantep'ten hareket etmişti. Dakikalar önce İstanbul Yeni Havalimanı'na inişi gerçekleşti.

Uçakta açıklamalarda bulunan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: "Dünyada muhteşem havalimanını inşa etmenin onuru içerisindeyiz. Bu akşam ki hem bir denetleme hem de bir ortak yayına girmenin gayreti ile bu adımı attık. Emeği geçenlerin hepsini tebrik ediyorum, kutluyorum. Muhteşem bir esere sahip olduk. Ben milletimiz için, ülkemiz için, havalimanımızın hayırlı olmasını Allah'tan diliyorum"

Erdoğan, 24 Haziran seçimleri için il mitinglerini Gaziantep ile bitirdi. Miting sonrasında helikopterle Gaziantep Havalimanı'na geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taşıyan "TC-ANK" adlı uçak, İstanbul Yeni Havalimanı'na ilk inişi gerçekleştirmek üzere Gaziantep'ten hareket etmişti.

Yeni Havalimanı'na ilk inişi "TC-ANK" ile gerçekleştiren Erdoğan, ATV - A Haber - A News - A Haber Radyo ortak yayınında saat 22.30'da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunacak.

"DÜNYANIN SIFIRDAN YAPILAN EN BÜYÜK HAVALİMANI" PROJESİ

Uçak, 3 bin 750 metre uzunluğunda, 60 metre genişliğindeki birinci piste inecek. Tarihi iniş için Atatürk Havalimanı'nda faaliyet gösteren yer hizmetleri ekibinin bir kısmı, İstanbul Yeni Havalimanı'na aktarıldı.

Üçüncü havalimanında ilk inişi Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı

Yüzde 90'ı tamamlanan İstanbul Yeni Havalimanı, dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havalimanı projesi olma özelliğiyle dikkati çekiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER