TÜGİAD ile EİB'den ortak proje!

TÜGİAD Ege Şubesi, yeni göreve gelen EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi'ye ziyarette bulunarak işbirliği önerisinde bulundu. TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yavaş, daha önce EİB ile ortak projeler yaptıklarını, Eskinazi döneminde bu projelerin artmasını dilediklerini ifade etti

TÜGİAD ile EİB'den ortak proje!

Ege İhracatçı Birlikleri'nde Jak Eskinazi'yi ziyaret eden Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Ege Şubesi yönetimi ve üyeleri, Eskinazi'ye yeni dönemde başarılar diledi. Daha önce bazı panel ve sempozyumlarda EİB ile beraber çalıştıklarını ifade eden TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Can Yavaş, Jak Eskinazi döneminde bu ortaklığın artarak sürmesi için üzerlerine ne düşerse yapmaya hazır olduklarını ve EİB ile ortak projeler üretmek istediklerini söyledi. İzmir'in vizyonunun hangi alanlarda gelişeceğini düşünüyorsak o alanlara dair paneller, toplantılar, sempozyumlar yaptıklarını ifade eden TÜGİAD Ege Başkanı Yavaş, "İnşaat, tarım, dijitalleşme alanlarında toplantılar organize ettik. Önümüzdeki dönemde ise sağlık ve eğitim alanında da bazı çalışmalarımız olacak. Bu tarz etkinliklerde EİB ile ortaklıklar diliyoruz, bize düşen ne varsa yapmaya hazırız, EİB'in de desteğini bekliyoruz" dedi.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) ile protokol imzaladıklarını, önümüzdeki dönem DEÜ'de TÜGİAD Ege Girişimcilik Dersi olacağını ve TÜGİAD üyelerinin bu derslere katılacağını söyleyen Yavaş, "Gençlere vizyon kazandırmak, onları girişimciliğe sevk etmek ana amacımız" diye konuştu.

EİB'DEN DIŞ TİCARET ÜNİVERSİTESİ HAMLESİ

Ege İhracatçılar Birliği Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi ise özellikle gençlere ve kadınlara önem verdiklerini, yönetimi ağırlıklı olarak gençlerden oluşturduklarını söyleyen Eskinazi, "Bizler artık sizlere mentorluk yapabiliriz. EİB'de daha fazla genç, daha fazla kadın görmek istiyoruz. Bu vesile ile sizlerle ortak projeler yapmak, sizlerin vizyonlarından yararlanmak ana amacımız" dedi.

Bu ülkeyi ileri götürecek olanın gençler olduğunu söyleyen Eskinazi "Bayrağı size devrediyoruz çünkü. Bu vesile ile şunu da söyleyeyim, Dış Ticaret Üniversitesi kurmak istiyoruz. Vakfımız hazır, hükümet onayı gerekiyor. Eğitime özel önem vereceğiz ve bu dönemde siz gençlerin vizyonu ve desteği bizim için çok önemli' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2018, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER