Trump'tan yeni açıklamalar

ABD lideri Trump, Twitter'dan yaptığı son paylaşımlarda, 'bitmeyen savaşları' bitirecekleri mesajını verirken, Ankara'ya yönelik 'yaptırım' tehtidini de yineledi

Trump'tan yeni açıklamalar

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la yaptığı telefon görüşmesinin ardından TSK'nın 'Barış Pınarı Harekatı'na yeşil ışık yakan ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'deki Amerikan varlığı ve Türkiye'nin operasyonuyla ilgili yeni tweet'ler atmayı sürdürüyor.

Neredeyse günm aşırı birbiriyle çelişen mesajlar veren Trump, son tweet'lerinde de Ankara'ya yönelik yaptırım mesajını yineledi

İşte Trump'ın Twitter'dan attığı san mesaj;

"TÜRKİYE İLE SAVAŞA GİRMEMİZ GEREKTİĞİNİ Mİ DÜŞÜNÜYOR?"

"200 yıldır birbirleriyle savaşan insanların arasındaki başka bir savaşa girmeyeceğiz.Avrupa'nın DEAŞ mahkumlarını alma şansı vardı, ancak bunun maliyetini üstlenmek istemediler. 'bırakalım ABD ödesin.' dediler. kürtler, bizim müdahil almamız için bazılarını serbest bırakabilir. Türkiye veya pek çok DEAŞ'lının geşdiği yer olan Avrupa ülkeleri onları kolaylıkla yeniden yakalayabilir, ancak ellerini çabuk tutmak zorundalar. Türkiye'ye büyük yaptırımlar geliyor. İnsanlar gerçekten NATO üyesi Türkiye ile savaşa girmemiz gerektiğini mi düşünüyor? Asla bitmeyen savaşlar bitecek!. bizi ortadoğu kargaşasına çekenler, şu anda orada kalmamızı isteyenler aynı.

ABD lideri son olarak Türkiye ve PKK'nın uzun yıllardır çatıştıklarını hatırlatarak, "Kürtler ve Türkiye uzun yıllardan bu yana savaşıyor. Türkiye PKK'yıu teröristlerin en kötüsü olarak tanımlıyor. Diğerleri gidip bir taraf için savaşmak isteyebilir. Bırakalım çatışsınlar" diye tweet atmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER