Torun'dan Kocaoğlu yorumu

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun Habertürk'ten Kübra Par'a, yerel seçimlere dair önemli açıklamalarda bulundu. Torun, İzmir, Ankara ve İstanbul büyükşehir adayını Aralık ayı içinde açıklayacaklarını ifade etti

Torun'dan Kocaoğlu yorumu

Türkiye'nin merakla beklediği 2019 Mart yerel seçimleri çncesinde, siyasi partilerinde hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. CHP, geçen hafta 105 ilçe ve belde belediye başkan adayını açıkladı. 

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yerel seçim sürecine dair Habertük gazetesine değerlendirmelerde bulundu. Torun'un açıklamalrında İzmir ve Kocaoğlu'da yer aldı.

Torun'un İzmir ile ilgili sorulara verdiği cevapler ise şu şekilde: 

İzmir’de Aziz Kocaoğlu aday olmayacağını açıkladı. Hatta konuşmasında da “CHP’de değişim olmalı” talebini yineledi. Biraz eleştirel bir tonda konuştu. Kocaoğlu’nun aday olmamasına ve yaptığı eleştirilere ne diyorsunuz?

Kocaoğlu’nun kendi kararıdır, saygıyla karşılıyoruz.

Genel merkezde sürpriz olarak karşılandı mı?

Aslında geçen dönem de aday olmama noktasında irade beyan etmişti ama sonrasında bu sorumluluğu aldı. İzmir bizim için çok önemli. İzmir aydınlık yüzünü devam ettirmek ve gerçek anlamda çok daha iyi yere gelmek durumunda. Adaylık noktasında şu anda belli değerlendirmeler var. İzmir’i yönetme noktasında başarı olacak bir adayı mutlaka değerlendireceğiz.

Büyükşehirler İstanbul, İzmir ve Ankara’da CHP’nin ne yapacağı çok merak ediliyor. Buralardaki adayları ne zaman açıklayacaksınız?

İstanbul, Ankara ve İzmir bizim için çok önemli. Kesinlikle bu 3 kentimizin CHP’li belediye olmasını istiyoruz. Büyük kentlerde aday profili çok önemli ve buralarda seçim almamız çok az oy farklarıyla olacak. Ya az oyla kaybedeceğiz ya da az oyla kazanacağız. O yüzden çalışmalarımızı daha detaylı ve daha dikkatli yapmamız lazım.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER