banner51

Topuklu Efe'den hükümete 'su' ve 'elektrik' çağrısı

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu 24 Haziran genel seçimlerin ardından Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemine bir çağrıda bulundu. Topuklu Efe lakabıyla bilinen Çerçioğlu sosyal devlet ilkesini hatırlatarak ‘’Gelin suyu ve elektiriği bedava yapalım’’ dedi

Topuklu Efe'den hükümete 'su' ve 'elektrik' çağrısı

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu’nun yaptığı açıklaması şöyle:

‘’Genel seçimlerde bize gösterdiğiniz güven ve desteğiniz için teşekkür ediyorum. Oylarınız ile yine Aydın’da 1. parti olduk. Genel seçimden sonra vira bismillah diyoruz. Yeni dönemde siz Aydınlılara ilk müjdemizi veriyoruz. Ve bu noktada AKP ve MHP’ye de çağrı yapıyorum.

GELİN ELEKTİRİK VE SUYU BEDAVA YAPALIM 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu olarak, su ücretlerine ilişkin kanunlarda değişikliğe gidilmesi, sosyal devlet olmanın bir gereği olarak su ve elektrikten bundan böyle para alınmaması çağrısında bulunuyorum.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk ve önemli icraatı olacağını düşündüğüm bu teklifi bugün buradan ilan ediyorum. Bununla da kalmayacağım, su ve elektriğin bedava olması için kanun önerisi Aydın milletvekilleri aracılığıyla TBMM gündemine getirilecektir. AKP, MHP, HDP şimdi görev sırası sizde. Gelin hep birlikte bu kanunları değiştirelim ve vatandaşlarımıza su ve elektriği bedava verelim.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu olarak, gerekli yasal düzenlemelerin yapıldığı gün, Aydın’da suyu bedava yapmayı kamuoyu önünde taahhüt ediyorum. Ve yürekli diğer büyükşehir belediye başkanlarına da bu kampanyamıza katılmaları için çağrıda bulunuyorum. Haydi, Ankara, haydi İstanbul, Mersin, Gaziantep, Denizli, Adana… Tüm başkanları halkımıza nefes aldırtacak bu uygulamaya evet dedirtmek için kampanyaya bekliyorum. Bugünden itibaren müjdelerim artarak devam edecek. Amacım siz Aydınlılara en iyi hizmeti verebilmek. Beni izlemeye devam edin… ‘’

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER