banner51

Tarhana artık tek içimlik ambalajlara da girdi

Türkiye'nin en önemli geleneksel lezzetlerinden olan tarhana, organik haliyle 9. Ekoloji İzmir Fuarı'nda görücüye çıktı. Tombul Tarhana, alanında inovatif ürünlerle oldukça iddialı.

Burak Cilasun / BEN Haber

9. Ekoloji İzmir Fuarı'nın katılımcılarından biri de, fuarla özdeşleşen firmalardan biri olan Tombul Tarhana oldu. Bu yıl mevcut ürünlerinin yanında tek içimlik tarhana paketleriyle de fuar ziyaretçilerinin karşısına çıkan Tombul Tarhana, tüm ziyaretçilere tarhana ikram etmeyi de ihmal etmiyor.

Tombul Tarhana firma sahibi Kemal Çeltik, firmadan ve ürünlerinden bahsederken," Tombul Tarhana artık fuarların vazgeçilmezi. Geleneksel lezzetlerin kaybolmaması için fuarlarda yerimizi alıyoruz. Kütahya Tavşanlı'da tamamen doğal yöntemlerle, katkı ve koruyucu madde kullanmadan, annemizin yaptığı gibi yalnızca yaz hasadında ürünümüzü üretiyoruz. Tombul Tarhana olarak yeniliklerin öncüsüyüz ve değişik projelerle müşterilerimizin karşısındayız." dedi.

Firmanın yeni ürünlerinden de bahseten Kemal Çeltik, "Annelerimiz geleceğin teminatı evlatlarımıza koruyucu ve katkı maddeli ürünler yedirmesin diye tek içimlik tarhana çıkardık. Tabii büyükleri de unutmadık. Seyahatte, ofis ortamında büyükler de sıcak suya koyup içebilsinler diye yine onlar için de tek içimlik tarhana çıkardık. Vatandaşlarımız ürünlerimize hem internet ortamında, hem de marketlerde ve şarküterilerde ulaşabilirler." dedi.

Stantlarında dağıtılan tarhanadan da bahseden Çeltik, "Şu an fuarımıza gelen gençler bu ikramımızdan çok memnunlar. Şifalı, besleyici bir ürün olarak tarhana içmelerini istirham ediyoruz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER