banner51

Tadilatın uzamasına ilişkin flaş iddia!

İzmir'in sembol binalarından olan ve Hilton ile özdeşleşen dev gökdelen, ticaretin iki devini karşı karşıya mı getirdi?

Tadilatın uzamasına ilişkin flaş iddia!

Burak Cilasun / Ben TV

1991 yılındaki açılışıyla birlikte İzmir kent hayatının en önemli noktalarından biri olan Hilton İzmir'deki tadilat çalışmaları ve otelin ana girişinin aylardır kapalı olmasına ilişkin oldukça dikkat çekici iddialar, su yüzüne çıkmaya başladı.

İddiya göre binadaki tadilat çalışmasının aylardır devam etmesinin nedeni, otel binasını yapan Ata Holding'e bağlı İzmir Enternasyonal Otelcilik A.Ş. ile Hilton arasında yaşanan maddi anlaşmazlığa dayanıyor. 

ANA KAPININ KAPALI OLMASI GERİLİMİN PARÇASI MI?

Yine iddialara göre binanın mülkiyetini elinde bulunduran Ata Holding'in, başka bir uluslararası otelcilik zinciriyle anlaştığı ve bu nedenle Hilton'u binadan çıkarmak istediği belirtiliyor. Buna karşın yüksek doluluk oranı ve prestijden dolayı Hilton'un ise binadan çıkmak istemediği dile getiriliyor. İki kurum arasındaki anlaşmazlık sonrası binanın dış cephesindeki mermerlerin tehdit oluşturduğu öne sürülerek, ana girişin kapatıldığı; ancak bunun da gerilimin bir parçası olduğu belirtiliyor.

HER İKİ CEPHEDEN DE YORUM YAPILMADI

Konuya ilişkin ise ulaştığımız muhataplardan hem Ata Holding, hem de Hilton İzmir Kurumsal İletişim tarafından yalanlama yerine yorum yapmaktan kaçınılmasıysa kafaları karıştırırken, iddiaları daha da güçlendirdi.

Öte yandan bina içindeki çeşitli sektörlerden çok sayıda işletmenin yaşanan gelişmeler ve ana giriş kapısının kapalı olmasından olumsuz etkilendiği öğrenilirken, haberimiz üzerine kurumlardan resmi bir açıklama gelip gelmeyeceği de merak konusu. Bununla birlikte otel önünde alınan güvenlik önlemleri başarılı bulunmakla birlikte kent merkezindeki inşaat görüntüsüyse rahatsızlık yaratan bir unsur olarak dikkat çekiyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER