Tacettin Bayır'dan 'Kiralık vekiller' sözüne sert tepki

CHP'den istifa ederek İYİ Partiye geçen İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, kendileri için söylenen "Kiralık vekiller" sözlerine, yaptığı yazılı bir açıklama ile tepki gösterdi. 

Tacettin Bayır'dan 'Kiralık vekiller' sözüne sert tepki

24 Haziran'da gerçekleşecek olan erken seçim öncesi, CHP'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçen 15 eski CHP'li vekilden Tacettin Bayır, kendileri için kullanılan "Kiralık vekil" sözlerine yaptığı yazılı açıklamayla sert bir tepki gösterdi.

"ÇAMUR ATMAYA ÇALIŞMAKTADIRLAR"

Kendilerine çamur atılmaya çalışıldığını ifade eden Bayır; "Kendi tuzağına düştükleri yüzlerinden okunan, bazı kişiler, şahsım ve arkadaşlarım için 'Kiralık vekiller' tabirini kullanarak, çamur atmaya çalışmaktadırlar. Öncelikle belirtmek isterim ki, Tacettin Bayır olarak, ne şahsımı ne de 14 arkadaşımı kiralayacak ya da satın alacak para, Türkiye’de de dünyada da basılmadı" ifadeleirni kullandı.

Bayır; "Kişi kendinden bilir işi. Ama bunu acımasızca ifade edenlere, sormak isterim: Numan Kurtulmuş, Süleyman Soylu, Tuğrul Türkeş gibi isimleri farklı partilerden transfer edenler acaba onlar içinde aynı ifadeyi kullanabilirler mi? Yoksa 17/25 Aralıkta ayakkabı kutularındaki paraları mı bu işler için mi kullandılar? Ülkemizde yaşayan insanları 16 yıldır, nefes alamaz hale düşürenlere, Cumhuriyet Rejimi ile hesaplaşma içinde olanlara geçit vermeyeceğiz. Cumhuriyetimize, Bayrağımıza, Ülkemize ve bu toprakların yetiştirdiği en büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk’e bağlılığımızdan ödün vermeyeceğiz. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER