banner51

Soylu duyurmuştu... İadeler başladı

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı, işlemleri tamamlanan ABD'li bir yabancı terörist savaşçının Türkiye'den sınır dışı edildiğini açıkladı.

Soylu duyurmuştu... İadeler başladı

Çataklı, "Geri gönderme merkezlerindeki Alman uyruklu 7 yabancı terörist savaşçının seyahat programları yapıldı, 14 Kasım'da sınır dışı edilecekler" dedi. 

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı, işlemleri tamamlanan ABD'li bir yabancı terörist savaşçının Türkiye'den sınır dışı edildiğini açıkladı. Çataklı, "Geri gönderme merkezlerindeki Alman uyruklu 7 yabancı terörist savaşçının seyahat programları yapıldı, 14 Kasım'da sınır dışı edilecekler. Geri Gönderme Merkezi'nde bulunan Alman uyruklu bir yabancı terörist savaşçı için sınır dışı süreci işletildi, Danimarka uyruklu bir YTS ise adli süreç işletilerek gün içerisinde ülkelerine gönderilecek. Dolayısıyla bugün 3 YTS'nin ülkemizden çıkışları sağlanacak" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, güvenlik güçlerinin yakaladığı IŞİD'li teröristlerin pazartesiden itibaren ülkelerine iade edileceklerini söylemişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER