Soyer günlüğünde o rakamları paylaştı!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Başkanın Günlüğü'nde yaptığı açıklamayla; İzmirlilerin dayanışmada rekor kırdığını ifade ederek; "Bir günde metropol ilçelerde 5 bin 707, dış ilçelerde 4 bin 750 olmak üzere tam 10 bin 457 gıda paketini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık” dedi.

Soyer günlüğünde o rakamları paylaştı!

BEN HABER - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, koronavirüs salgını kapsamında İzmirlileri ‘Başkanın Günlüğü’ ile bilgilendirmeye devam ediyor.

İzmir'de bir dayanışma destanı yazıldığını ifade eden Soyer; ayrıca 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı için de anlamlı mesajlar verdi.

İşte o paylaşım:

Günaydın Sevgili İzmirliler

Sevgili emekçi kardeşlerim;

Bugün 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı.

İnsanlığın en güzel günlerinden biri. Emeğin ve dayanışmanın bayramı.

Bütün dünyada her 1 Mayıs görkemli bir şekilde kutlanırken bugün ne yazık ki meydanlarda değiliz.

Buna rağmen;

Herkesin korkuyla evine kapandığı bugünlerde sağlık emekçileri kahramanlık destanları yazıyor. Sofralarımızı donatan tarım emekçilerinin nasırlı elleri, her sabah yeniden kuruyor dünyayı.

Ulaşım, su, temizlik, park, yol, çevre hizmetleriyle benim cefakar çalışma arkadaşlarım bu canım kente alın terleriyle hayat katıyor.  

Koronaya rağmen yine de hayatı kuran sizlersiniz. O nedenle elbette 1 Mayıs’ı meydanlarda coşkuyla kutlayacağımız bayramlar da gelecek.

Sizler bugün bile İzmir’de bir dayanışma destanı yazıyorsunuz.

Gönüllü ekibimizin emekleri, sizlerin katkılarıyla dün ihtiyaç duyan ailelerle dayanışmada rekor kırdık. Bir günde metropol ilçelerde 5 bin 707, dış ilçelerde 4 bin 750 olmak üzere tam 10 bin 457 gıda paketini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık.

Sevgili İzmirliler 3 gün sokağa çıkma yasağı konusunda bir karar var. Ancak emekçi kardeşlerimizle birlikte bu süreçte de yardımları ulaştırmaya ve hizmet üretmeye devam edeceğiz. Bütün emekçilerimizle gurur duyuyor bayramınızı bütün kalbimle kutluyorum.

Yaşasın İzmir’in gururu güzel yürekli emekçileri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER