Sokak kedileri için barınak kuruldu

İzmir'in Torbalı Belediyesi, baktığı kediler nedeniyle komşularıyla karşı karşıya gelen Zehra Aslıhan'ın barınak talebini geri çevirmedi. Belediye ekiplerinin barınak yaptığı mahalledeki yeşil alanda, 20'e yakın kedi yaşamını sürdürmeye başladı.

Sokak kedileri için barınak kuruldu

Bahçelievler Mahallesi'ndeki TOKİ konutlarında yaşayan ve kedi baktığı için komşularıyla sıkıntılı anlar yaşadığı belirtilen Zehra Aslıhan'ın barınak talebi, Torbalı Belediyesi'nden karşılık buldu. Bahçelievler Mahalle Muhtarı Adem Özcan'ın da girişimiyle Torbalı Belediyesi, mahallede 'Yeşil Alan' olarak geçen alana, sokak hayvanları için bir barınak yaptı. Etrafı demir çitle kaplanan, içine küçük, güvenli kulübeler konulan alanda yer alan kedilere, periyodik olarak Torbalı Belediyesi veterinerleri kontrol de yapacak. Şuan 20'ye yakın sokak kedisinin yaşadığı barınakta, özellikle bakıma muhtaç engelli kediler bulunuyor.

Sokakta gördüğü bakıma muhtaç kedilere artık burada bakacağını ifade eden Aslıhan, Torbalı Belediyesi'ne teşekkür etti. Apartmanda komşularıyla zaman zaman tartışmalar yaşadığını ifade eden Aslıhan, "Koskoca TOKİ'de kedilere bakabileceğim bir alan bulunamadı. Muhtarımız aracılığıyla Torbalı Belediyesi'ne talepte bulunduk. Kısa sürede yeşil alan olarak geçen bu yeri bize hazır hale getirdiler. Artık kedilere burada bakacağız. Hayvan severler olarak Torbalı Belediye başkanımız İsmail Uygur'a ve bizimle alakadar olan personeline teşekkür ederiz" dedi.

Öte yandan Torbalı Belediyesi yetkilileri, özellikle muhtarlar aracılığıyla sokak hayvanları için gelebilecek talepleri değerlendirmeye hazır olduklarını ve kurum olarak bu tür çalışmalarda yer almaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER