Sis, pus, buzlanma! Meteoroloji uyardı

Yapılan son tahminlere göre Doğu Anadolu Bölgesi için don ve buzlanma uyarısı yapılırken İstanbul ve İzmir başta olmak üzere yurdun birçok bölümü için sabah saatlerinde sis ve pus uyarısı yapıldı. Peki, bugün hava durumu nasıl?

Sis, pus, buzlanma! Meteoroloji uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 14 Ocak hava durumu raporu yayınlandı. Öğrenciler ve çalışanlar başta olmak üzere bugün dışarıda işi olanlar “Bugün hava durumu nasıl?” sorusunun cevabını araştırıyor. Bugün gün içerisinde Antalya çevreleri dışında yurt genelinde yağış beklenmezken İstanbul ve Ankara başta olmak üzere yurdun bölümünde sis ve pusa karşı sürücüler uyarıldı. Öte yandan Doğu Anadolu Bölgesi için de don ve buzlanma uyarısı yapıldı. İşte, 14 Ocak hava durumu raporu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Batı Akdeniz ile Güney Ege kıyılarının parçalı ve çok bulutlu, Antalya çevreleri ile Muğla'nın güney kesimlerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin ve az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte, yer yer pus ve sis bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

İSTANBUL °C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

ANKARA °C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER