Şiirin büyülü dünyasına çocuklar da katıldı

İzmirli çocuklar şiir, sahne deneyimi ve unutulmaya yüz tutmuş oyunları öğrenme keyfini bir arada yaşadı.

Şiirin büyülü dünyasına çocuklar da katıldı

İzmir'de şiirin büyüsü bu kez çocukları sardı. Smyrna Kalemleri adlı oluşum, Alsancak Melik Özakat İlkokulu'nun öğrencileriyle bir araya geldi.

Öğretmen Nesrin Sever ve 4-A sınıfı öğrencilerinin katıldığı "Şiirlerle Sokak Oyunlarında Çocuklarımız" adlı etkinliğin adresiyse Fuar Gençlik Tiyatrosu oldu.

Smyrna Kalemleri adına şairler Dr. Murat Düzen, Nalan Oğuz Öztürk, Ferki Haydaroğlu, Oya Uslu, Selahattin Süzer, Ümran Öztürk, Ayşe Ertübey, Gamze Gürel, Nuran Benli, Ahmet Dinç, Elif Çırak ve Ahmet Yemenici'nin katıldığı etkinlikte şairler ve öğrencileri veliler de yalnız bırakmadı.

Etkinlikte öğrenciler şiir dünyasına adım atarken, hem sahne deneyimi yaşamış oldular, hem de  unutulmaya yüz tutmaya başlayan sokak oyunlarını öğrenmenin keyfini çıkardılar.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nuran benli
Nuran benli - 2 yıl Önce

Çok kiymetli bir projeyi haber yaptiginiz icin tesekkur ederiz. Çocuklarin düsün dunyasíní harekete gecirmek, çocuklarin elektronik ortamdan unutulmaya yúz tutmus sokak oyunlari ile bulusturmak projemizin hedefiydi. Mutlu çocuklarla mutlu Türkiye

Ayşe Ertübey
Ayşe Ertübey - 2 yıl Önce

Sevgili Gamze Hanım etkinliğin paydaşı olmak güzel dostlarla öğrencilerin heyecanlarını paylaşmak, küçücük yüreklerdeki büyük sevgiyi ve çoşkuyu yaşamak her şeye bedeldi. Paylaşımınız için teşekkürler.

SIRADAKİ HABER