Shoexpo birincisi Melike Dolan: Yarışma uğurlu geldi

Shoexpo 43. İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı'nda birçok ayakkabı üreticisinin arasında öyle bir isim vardı ki; sektördeki yükselişi fuarla birlikte oldu.

Burak Cilasun / BEN HABER

Fuar İzmir'de düzenlenen Shoexpo İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı kapsamında düzenlenen tasarım yarışmaları meyvesini vermeye başladı. 

İlk yarışmanın finalistleri arasına giren ve geçen yıl birinci olan Melike Dolan, bu yıl fuarın uzun yıllardır katılımcılarından olan İzmirli üretici Bircan Aykut ile iş birliği yaparak, Aykut'un standında kendi tasarladığı ürünleri tanıtma ve pazarlama fırsatı buldu. 

"TASARIMLARIM İTALYA'DA DA SERGİLENECEK"

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü'nde okuyan Dolan, yarışmada aldığı birinciliğin kendisine uğurlu geldiğini ve bu süre içinde çeşitli firmalardan teklifler aldığını belirtirken,  triko üzerinden tasarladığı ürünlerinde kadın ayakkabısına ağırlık verdiğini dile getirerek "Gece gündüz çok severek çalışıyorum. Bu sektör içinde sürekli olarak aktif olmak istiyorum. Yarışmacı olarak kadıldığım fuarda bu kez katılımcı olarak yer almak beni çok mutlu etti. Fuar çok keyifli geçiyor. Keşke biraz daha sürseydi diye düşünüyor ve ilgi gördükçe daha çok hırslanıp mutlu oluyorum. İlk yarışmada finalist olmuştum ve uğurlu geldi sonraki sene birinci oldum. Birincilik daha da uğurlu geldi bugün ürünlerimi sergiliyorum. Belki gelecek yıl da bu uğurla birlikte kendi standımı açarım. Yakın zamanda İtalya'da düzenlenecek fuarda ve Rusya ile bazı Balkan ülkelerinde de tasarımlarım sergilenecek." dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 17:46
YORUM EKLE

banner47