Selvi'den flaş kabine iddiası

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 23 Haziran seçimlerinin hezimetinin ardından AK Parti'de olası değişimi yazdı.

Selvi'den flaş kabine iddiası

Abdulkadir Selvi, bugünkü "Erdoğan değişim sinyali verdi mi?" başlıklı yazısında, "Erdoğan, bir süre sonra parti yönetimi ve kabinede değişimi gerçekleştiriyor ama kimi zaman toplumun beklentileri karşılanmıyor." ifadelerini kullandı. 

Selvi,  Ekonomi, Adalet, Milli Savunma ve Dışişleri bakanlarının kalacağını yazdı. 

İşte Selvi'nin yazısındaki o bölüm:

DEĞİŞİM GERÇEKLEŞECEK Mİ?

Erdoğan, grup toplantısından sonra gazetecilerin kabine değişimiyle ilgili sorularına, “Böyle bir şey yapılması gerekiyorsa biz yaparız. Siparişle bu işler olmaz” dedi. Erdoğan şimdiye kadar da bu yöntemi izledi. Eğer kabine değişikliği çok yoğun bir şekilde yazılıp çizilmeye başlandıysa Erdoğan, yapacağı değişikliği bile yapmadı. “Zamanını ve kapsamını ben belirlerim, bana değişiklik dikte edemezsiniz” mesajını verdi. Güçlü liderliğin bir özelliği bu.

Ama seçmen sandıkta değişim mesajı verdiyse, ona karşı direnmek de olmaz. 

Erdoğan’ın grup konuşmasında Ekonomi, Adalet, Milli Savunma ve Dışişleri bakanlarının çalışmalarından söz etmesi, AK Parti grubunda Ekonomi, Adalet, Milli Savunma ve Dışişleri bakanları kalıyor yorumuna neden oldu. Diğer bakanlara haksızlık etmek istemem ama ben bir algıyı yansıttım. Ben de benzer bir izlenime sahibim.

AK Parti’deki sorun bir bakanın gidip diğerinin gelmesinden öte, partinin söyleminden siyaset tarzına, ülke yönetiminden toplumsal huzura kadar köklü değişikliklerin yapılmasına ihtiyaç var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından ve AK Parti kulislerine yansıyan bilgilerden köklü değişiklikler yapılacağı izlenimi edinmedim. Erdoğan’ın ekonomiye ilişkin olumlu değerlendirmelerinden ise ekonomi yönetiminin devam edeceği sonucunu çıkardım.

(Yazının tamamı için tıklayın...)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER