Selçuk'ta 10 Kasım anma töreninde 'çelenk' krizi!

Atatürk'ün ölümünün 80'inci yılında anıldığı Selçuk'taki törenlerde AK Parti'nin çelengi unuttuğu, tören sonunda alelacele getirilen özensiz çelengin anıta bırakıldığı belirtildi

Selçuk'ta 10 Kasım anma töreninde 'çelenk' krizi!

Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 80. Yılı nedeniyle Selçuk’taki düzenlenen anma töreninde çelenk krizi yaşandı.

Selçuk Hükümet Konağı yanında bulunan Atatürk Anıtı’nda düzenlenen anma törenine Selçuk Kaymakamlığı, Selçuk Belediyesi, Selçuk’taki siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları katılarak Anıta çelenk sundu.

Tören kapsamında sırasıyla Selçuk Kaymakamlığı ve Selçuk Belediyesi Atatürk’ün huzuruna çelenk sunumu yaparken ardından anons edilen iktidar partisi çelengi Atatürk’ün huzuruna bırakılmadı. Tüm siyasi partilerin çelenkleri alanda hazır bulunurken iddiaya göre Adalet ve Kalkınma Partisi’nin çelengi yönetim kurulu orada bulunmasına rağmen alanda yerini almadı.

Çelenk sunumlarının ardından Adalet ve Kalkınma Partisi’nin geciken çelengi Atatürk’ün huzuruna İlçe Başkanı Halil Düztaş tarafından bırakıldı.

"ESEFLE KINIYORUM"

CHP Selçuk İlçe Başkanı Merve Çalışkan Yeşilyurt, yaşanan çelenk krizi ile ilgili yaptığı açıklamada; “Aslında hiç de yabancı olmadığımız, AKP'nin Atatürk'e ve devrimlerine karşı tutumu bugün de Selçuk'ta yaşandı. İktidar Partisi çelengi atamızın huzuruna konulmadı. Yıllardır AKP yöneticilerinin her 10 Kasım’larda hasta olup Ata'nın huzuruna çıkmaması ve törenlere katılmamasının ardından bugün de üzülerek AKP Selçuk İlçe Teşkilatı’nın Atatürk Anıtı’na koyacağı çelengi unutması ve sonrasında apar topar özensiz bir şekilde tören sonuna çelenk yetiştirmesi Selçuk kamuoyunu ve en çok da Selçuk’taki AKP'ye oy veren vatandaşlarımızın vicdanını yaralamıştır. Bizler biliyoruz ki Ata'ya saygı ve bağlılık sosyal medyada veya yazılı basında sayfa sayfa ilan vermekle değil onu anlamak, onun emanetine sahip çıkmak ve bir gün de olsa ona bağlılığı göstermek bir görevdir. Selçuk'ta yaşanan bu talihsizlik ve iş bilmezliğe üzülerek şahit olduk. Bu durum aydınlık yüzlü, Atatürk ve devrimlerine tartışılmaz bir bağlılığa sahip yurttaşların yaşadığı kentimize yakışmadı. Selçuk'ta yaşanan bu saygısızlığı şiddet ve esefle kınıyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER