Şehitler Caddesi esnafından yol tepkisi

İzmirde, Alsancak semtinde bulunan Şehitler Caddesi üzerindeki esnaf, caddenin Altınyol ve Ankara Caddesi’ne olan bağlantısının kesildiğini ve bunun da kendilerini mağdur ettiğini dile getirerek, yetkililerden problemin çözülmesini istedi.

Şehitler Caddesi esnafından yol tepkisi

Alsancak Stadyumu’nun önünden geçen Şehitler Caddesi üzerinde faaliyet gösteren ve aralarında akaryakıt istasyonu yöneticisi, araç tamircileri, kıraathane ve lokanta sahipleri gibi birçok farklı iş kolunda çalışanların olduğu esnaf, bugün saat 14.00’te bir araya geldi. Şehitler Caddesi’nin eski Devlet Güvenlik Mahkemesi’nin önündeki köprünün altından Altınyol ve Ankara Caddesi’ne bağlantısının kesildiğini vurgulayan esnaf, mağdur olduklarını ve yetkililerden probleme çözüm beklediklerini söyledi.

Esnaf adına konuşan Hakan Pekatar, "Tramvay projesinin hayata geçtiği ilk zamanlarda bağlantı yolumuz açıktı. Sadece TIR’lara kapalıydı, çünkü yüksek oldukları için katener teline değiyorlardı ve bu da tehlike arz ediyordu. Daha sonra, buradan TIR’ların geçmemesi için, bir tak koyuldu. Yani, TIR’ların geçişini engelleyen bir demir monte edildi. Ancak, daha sonra TIR’lar yine de geçmeye çalışınca bu demirleri birkaç kez kırdılar. Böyle olunca da yolu tamamen kapattılar. Bu da bizi mağdur etti. Çünkü Karşıyaka ya da Bornova’a gitmek için ya Çınarlı’yı dolaşmak zorunda kalıyoruz ya da ters yönden girmek durumunda kalıyoruz. Bu yolda biz de dahil her gün onlarca araç ceza yiyor. Çözüm bekliyoruz" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER