Seçimin 2. tura kalmayışı, plajları hareketlendirdi

24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalmaması, beklentilerini 8 Temmuz sonrasına öteleyen turizmciyi sevindirdi. Hafta sonu boşalan plajlar yeniden hareketlendi

Seçimin 2. tura kalmayışı, plajları hareketlendirdi

Seçimler nedeniyle durgunlaşan turizm sektöründe; 24 Haziran Genel Seçimlerinin hemen ardından hızlı hareketlenme dikkatleri çekti. Seçimin yapıldığı hafta sonunda boşalan plajlar tekrar hareketli günlerine geri döndü.

TALEP ÇOK YOĞUN

24 Haziran seçimleri nedeniyle boşalan turizm beldeleri, seçimlerin ilk turda sonuçlanmasının ardından tekrar hareketli günlerine geri döndü.
Turizmciler seçim gecesinin hemen ardından otel rezervasyonlarındaki artışa dikkat çektiler.
Edremit Körfezi Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Yahya Yavuz "Seçimlerin ilk turda bitmiş olması ve toplumun da istikrardan yana oy kullanması neticesinde seçim akşamı itibariyle, sonuçlar alınır alınmaz bölgemize inanılmaz bir talep başladı. Bölgeye yoğun bir şekilde akın ediyor insanlar. Plajlar tekrar dolmaya başladı. Dolayısıyla bu konuda çok mutluyuz" şeklinde konuştu.

20 YILIN REKORUNU KIRMAK İSTİYORLAR

Sandıkta istikrarın ilk turda çıkmasını turizmcilerin gözünden değerlendiren Yavuz, "Turizimciler olarak beklediğimiz sonuçtu. Bu sezonun çok iyi geçeceğini ümit ediyorum. İki turlu seçim olduğu için zaten 15 günlük rezervasyonlarda sıkıntılı bir dönemimiz söz konusuydu. Çok yoğun bir rezervasyon da yoktu açıkçası. Ama seçim sonuçları belli olduktan itibaren telefon ve mail üzerinden rezervasyon talepleri arttı. Seçimlerin ne olursa olsun ilk turda bitmesini arzu ediyorduk. Bu yıl son yirmi yılın en iyi sezonunu yaşayacağımızı ümit ediyorum" diye konuştu.

KUZEY EGE'DE TATİLE DEVAM

İç turizmde, yıllık yaklaşık 3 milyon gecelemeyle en hareketli bölgelerin başında gelen Edremit Körfezi, 24 Haziran Seçimleri'nin ardından yeniden canlanmaya başladı. Çanakkale'nin Ayvacık ilçesindeki Küçükkuyu Mahallesi'nden Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki Altınova Mahallesi'ne kadar uzanan sahil şeridi ile Ayvalık, Ören, Güre, Akçay, Altınoluk, Zeytinli ve Küçükkuyu gibi Kuzey Ege'nin turizm merkezlerini bünyesinde barındıran bölgeden oy kullanmak için ayrılan tatilciler, seçimin ilk turda tamamlanmasıyla bölgeye dönüş yaptı. Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, "Otellerde doluluklar yeniden başladı. Seçim sonrası tatilciler rahatlayınca turizm yerlerine koşmaya başladı. Gelenler var, rezervasyon yaptıranlar var. Bayramıda içine alan sezonda 15 Eylül'e kadar bir patlama bekliyoruz" diye konuştu.

ANTALYA 4,5 MİLYON TURİST SINIRINI GEÇTİ

Bu yıl '14 milyon turist' hedefiyle tüm zamanların rekorunu kırmak isteyen Antalya'da 25 Haziran itibarıyla yılbaşından bu yana kente gelen turist sayısı 4 milyon 507 bin 301'e ulaştı. Seçimlerin ve Rusya'daki Dünya Futbol Şampiyonası'nın etkilemediği turizmde, geçen yıla göre artış oranı, yüzde 42 oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER