Rotary, eğitime destek için kolları sıvadı

İzmir'in Nabzı programına katılan Rotary 2440. Bölge Federasyon Başkanı Fatih Akçiçek, Ege'de belirledikleri 69 okul üzerinden eğitime katkı vereceklerini söyledi.

Ben TV - Rotary 2440. Bölge Federasyon Başkanı Fatih Akçiçek, Ben TV'de Burak Cilasun'un sunumuyla ekrana gelen İzmir'in Nabzı programına katıldı.

Temmuz ayında göreve seçilen ve bir yıllık bir görev süresi bulunan Akçiçek, görevde olacağı sürede başlanacak ve gerçekleştirilecek projelere ilişkin bilgi verdi.

O KÖYE BÜYÜK DESTEK

İzmir başta olmak üzere Ege Bölgesi'nde toplam 69 okulda eğitim kalitesinin artması için çeşitli ihtiyaçları gidereceklerini ve bunun için çalışma grupları oluşturacaklarını belirten Akçiçek, eğitime verdikleri önemin altını çizdi. Akçiçek Torbalı Yeniköy'de bulunan köy okulu için yaptıkları çalışmalardan bahsettikten sonra, köyde yaşayan kadınların kalkınması adına da bir üretim merkezi ve kooperatifleşme müjdesi verdi.

Rotary olarak çevre hassasiyetlerinin üst seviyede olduğunu dile getiren Akçiçek, bu kapsamda Fethiye'de dalış yaparak denizin dibinden hayalet ağ adı verilen ve denizdeki ekolojik döngüye zarar veren tonlarca atık ağ ve malzeme çıkardıklarını söyledi.

100 BİN FİDAN KAMPANYASI

İzmir'de dev bir ağaçlandırma projelerinin de olduğunu söyleyen Akçiçek, "100 bin fidan dikmek istiyoruz. Daha önce 30 bin fidanlık bir projemiz vardı ve bunu gerçekleştirdik. O fidanlarımız bugün beş yaşında. Şimdi de özellikle yangınlar sonrası zarar gören İzmir ormanlarının yeniden yeşermesi adına 100 bin fidanlık bir çalışmamız olacak. Bize ait çeşitli internet sitelerinden vatandaşlarımız bu çalışmamıza destek olabilirler." dedi.

"ELİMİZDEN NE GELİRSE YAPACAĞIZ"

Atatürk ilke ve inkılaplarına sıkıca bağlı olduklarını vurgulayan Akçiçek, "2020'de, TBMM'nin açılışının, yani 23 Nisan'ın 100. yılını kutlayacağız. Biz bu tarihi cumhuriyet kazanımlarının başlangıcı olarak görüyor ve çok önemsiyoruz. Coşkulu bir şekilde kutlanması için biz de elimizden ne geliyorsa yapacağız." ifadelerini kullandı.

Akçiçek ayrıca Rotary üyelerine de seslendi ve "Her Rotaryen'den 4 temel görev bekliyoruz. Bunlardan ilki Rotary'i anlatmak. İkincisi bir projeyle, bir çalışmayla kulübe ilham vermek. Çünkü bütün çarkın döngüsü bir ilhamla başlıyor. Üçüncüsü uluslararası iletişim kurmak ve diyaloglar geliştirmek. Son olarak da yeni bir üye kazandırmak." dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER