PMYO başvuruları sürüyor! Polis memurluğu başvuruları ne zaman bitiyor?

PMYO başvuru süreci kısa süre önce Polis Akademisi tarafından başlatılmıştı. Bir süre daha başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek olan adaylar 2 bin 500 öğrenci alımı için başvurularını belirtilen tarihlere kadar tamamlamak zorundalar. Peki, PMYO başvurusu nasıl yapılır ve başvurularda son gün ne zaman?

PMYO başvuruları sürüyor! Polis memurluğu başvuruları ne zaman bitiyor?

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı polis meslek yüksekokullarına (PMYO) 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi için 250'si kadın, 2 bin 500 öğrenci alımı için başvurular başladı.

Polis memuru adaylığı için 5 Ağustos'ta başlayan ön başvurular, 19 Ağustos'a kadar "http://www.pa.edu.tr" adresinden e-devlet şifresiyle yapabilecek.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az 250 ham taban puan almış olan adaylar, başvuru ücretini yatırdıktan sonra başvurabilecek.

Ön başvurusunu tamamlayan adaylar, belirlenen tarihlerde sırasıyla ön sağlıkkontrolü ile fiziksel yeterlilik sınavı ve mülakata katılacak.

Sınavlarda başarılı olanlar, polis meslek yüksekokullarında 2 yıl (4 dönem) boyunca ön lisans ile mesleki düzeyde teorik ve uygulamalı eğitime tabi tutulacak. Başarılı öğrenciler, Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına polis memuru olarak atanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER