banner51

Özel çocuklarla kampüste bir gün!

Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksek Okulu'nda özel çocuklar, mezuniyet coşkusu yaşadı. Çocuklar, "Kampüste 1 Gün" temasıyla üniversiteli arkadaşlarıyla ders yaptı, günün sonunda diplomalarını alarak kep attı

Özel çocuklarla kampüste bir gün!

Ege Artı Özel Eğitim Kurumu öğrencilerinin üniversite hayalleri gerçek oldu. Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Engin Deniz Eriş'in "Kampüste 1 Gün" temasıyla gerçekleştirdiği etkinlikte, özel çocuklar Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı öğrencileriyle bir arada ders yaptı. Ailelerin de katıldığı etkinlikte kampüste bir gün geçiren, derslere giren ve ardından belge alarak mezun olan özel öğrenciler, cüppe giydi, kep attı. Aileler gurur duydukları çocuklarına sarılıp göz yaşı döktü.

"HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRIYORUZ"

Doç. Dr. Engin Deniz Eriş, DEÜ'nün engelli öğrencilere hayatlarını kolaylaştırıcı olanaklar sunduğunu hatırlatarak "Üniversite öğrenimi görme şansı olmayan kardeşlerimizin de kampüs ortamında olmasını arzu ettik. Bu nedenle 'Kampüste 1 Gün' temasıyla düzenlediğimiz etkinlikte Ege Artı'nın öğrencileri ile üniversiteli öğrencileri kaynaştırarak birlikte zaman geçirmelerini sağladık. Günün sonunda cüppe giydirerek mezun ettik" dedi."SANKİ KENDİ ÇOCUĞUMU MEZUN ETTİM"

Etkinlikte Ege Artı Özel Eğitim Kurumu Onursal Başkanı İnci Sancak da çocuklara destek verdi. Sancak, "Bu etkinlikte özel çocuklarımızı Dokuz Eylül'den mezun ettik. Aileleriyle birlikte iftarda buluştuk, sıcacık bir ortam yaşadık. Onların yanında olmaktan mutluyuz. Bu çok farklı bir heyecan. Onların mezuniyetleri beni sanki kendi evladımı mezun ediyormuş gibi mutlu etti Yüzlerindeki, sevinç, heyecan ve mutluluğu görmek çok değerli ve bambaşka bir duyguydu. Herkesin böyle bir heyecana ortak olması gerektiğini düşünüyorum. Bizler, bu mutluluğu görmek için elimizden daha fazla ne gelirse yapmaya ve destek olmaya devam edeceğiz. Herkesin bu konuda duyarlı olup özel çocuklarımızın yaşamına bir artı katmak için çaba sarf etmesini ve onları asla toplumdan ayrı olarak düşünmemelerini istiyoruz. Pek çok sorunlarına ortak çare olduğumuz İyilik Kulübünde herkes gönülün ortaya koyuyor. İyilik Klübü dışında da bu tür etkiliklerin devam etmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Ege Artı Özel Öğretim Kurumu Kurucusu Fahriye Tuğcu ise "Her anne-baba çocuğunun kep giydiğini görmek ister. Bu sevinci yaşayamayanlar için çok özel bir gün düzenledi" dedi. Gündüz kep atan özel öğrenciler akşam da iftar sonrası hünerlerini sergiledi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER