banner51

Olivtech'e Urla Sakız Enginarı damga vurdu!

OLIVTECH Fuarı kapsamında, İzmir Ticaret Borsası ev sahipliğinde yarımadanın ve Ege sofralarının en önemli ürünlerinden Urla Sakız enginarının tanıtım ve tadım etkinliği düzenlendi

Olivtech'e Urla Sakız Enginarı damga vurdu!

İzmir Ticaret Borsası, 9-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen 8. Uluslararası Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı’na (OLIVTECH) katıldı. Borsa adına açılan stantta fuar süresince zeytin ve zeytinyağı alanında faaliyet gösteren Borsa üyesi 9 firmaya ürünlerini sergileme fırsatı yaratılırken İzmir Ticaret Borsası tarafından ulusal ve uluslararası alanda tarım ve gıda ürünleri ticaretinin geliştirilmesi amacıyla kurulan elektronik alım-satım platformu E-Commodity Bazaar Emtia Alım-Satım Portalı’nın da tanıtımı yapıldı.

Ayrıca, OLIVTECH Fuarı kapsamında ''GURME İZMİR” konsepti içerisinde İzmir Ticaret Borsası ev sahipliğinde yarımadanın ve Ege sofralarının en önemli ürünlerinden Urla Sakız enginarının tanıtım ve tadım etkinliği düzenlendi.

URLA SAKIZ ENGİNARI TANITILDI

Etkinlik kapsamında, İzmir Ticaret Borsası Danışmanı Dr. Pınar Nacak tarafından, İzmir Ticaret Borsasınca 2017 yılında coğrafi işaret tescili alınan Urla Sakız Enginarını tanıtan ve coğrafi işaret tescilinin tarım ürünlerinin rekabet gücü ve marka değeri üzerindeki etkisini anlatan bir de sunuma imza attı.

Sunumun ardından Türk Patent ve Marka Kurumu temsilcisi Gonca Ilıcalı coğrafi işaretler hakkında, Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden Dr. Fahri Yemişçioğlu ise Erkence zeytinyağının özellikleri konusunda katılımcıları bilgilendirdi. İzmir Yarımadası’nın nadide ürünlerinden bir diğeri olan Erkence Zeytinyağı ve Urla Sakız Enginarı hakkında Pelin Omuroğlu Balcıoğlu da bir konuşma yaparak Şef Tolga Kamiloğlu’yla birlikte “İki ürün eşleşmesi: Urla Sakız Enginarı & Erkence Zeytinyağı” tadımını gerçekleştirdi. Etkinlik fuar katılımcıları tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

OLIVTECH Fuarı süresince faaliyet gösteren Borsa standını Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Korkmaz, Meclis Başkan Yardımcısı Güngör Şarman, Sayman Üye Bülent Uçak, çevre oda/borsa temsilcileri ziyaret ederek sektör temsilcileri ile ikili görüşmeler ve karşılıklı stant ziyaretleri gerçekleştirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER