OHAL Komisyonu işe iadeleri açıkladı

OHAL Komisyonu FETÖ'den ihraç edilen kamu çalışanlarının işe iadeleri açıkladı

OHAL Komisyonu işe iadeleri açıkladı

OHAL Komisyonu: 1990 dosya incelendi; 660 işe iade kararı verildi, 1350 başvuru reddedildi.

OHAL Komisyonu, incelenen 1990 dosyanın ardından 660 işe iade kararı verirken, 1350 başvuruyu reddetti.

OHAL Komisyonu başvuru sonuçları göreve iade edilenlerin tam isim listesi öğren ile ilgili aradıklarınız burada. OHAL Komisyonu göreve iade için bugüne kadar başvuran 17 bin başvuruyu değerlendirdi. Buna göre yapılan başvurunun ardından göreve iade edilecek 660 kişi olduğu kararlaştırıldı. 1350 ret kararı verilen komisyonda göreve iade edileceklerin isim listesine buradan ulaşabilirsiniz. OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu, bugüne kadar meslekten ihraç edilenlere ilişkin 17 bin başvuruyu sonuçlandırdı. Komisyon, 660 başvuru için mesleğe iade kararı verdi. 660 kişinin başvurusunu kabul eden OHAL Komisyonunda göreve iade edileceklerin isim listesi henüz yayınlanmadı. Yayınlanır yayınlanmaz OHAL Komisyonu başvuru sonuçları göreve iade edilenlerin tam listesine buradan ulaşacaksınız.  

OHAL son dakika mesleğe iade kararı gündemde araştırılan konular arasında. OHAL komusyonu başvuru sonuçları açıklandı mı? 2018 OHAL ile kimler göreve iade edildi? OHAL kapsamından göreve iade edilenlerin listesi belli oldu mu? soruların yanıtları haberimizde. Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, bugüne kadar meslekten ihraç edilenlere ilişkin 17 bin başvuruyu sonuçlandırdı. Komisyon, 660 başvuru için mesleğe iade kararı verdi. Meslekten ihraç edilenler, bursu kesilen öğrenciler, rütbeleri alınan emekli güvenlik personeli, kapatılan kurum ile kuruluşlara ilişkin başvurulara bakmak üzere 685 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kurulan OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonuna 108 bin 905 müracaat yapıldı. İşte Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu ile mesleğe geri alınanlar ile ilgili yapılan son açıklama...

660 MÜRACAAT İÇİN MESLEĞE İADE KARARI

OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu, tamamlanan ve incelemeleri sona eren başvurulara yönelik 22 Aralık 2017'den itibaren karar vermeye başladı. Buna göre, komisyon, bugün itibarıyla 17 bin başvuruyu sonuçlandırarak, 660 müracaat için mesleğe iadeye hükmetti.
 
Başvurulardan 14 bin 350'sini reddeden Komisyon, bazı KHK'lar ile göreve iade edilen bin 990 başvuru için de ön inceleme kararı aldı. Komisyonda, 91 bin 905 başvurunun incelenmesi ise devam ediyor.

KARARLAR KURUMLARA ELDEN TESLİM EDİLİYOR

Kararlar, başvurucuların en son görev yaptığı kurumlara gönderiliyor. Komisyon, kararların hızlı ulaşmasının sağlanması amacıyla posta yolunu tercih etmiyor. Kabul ve ret kararları, komisyon personeli tarafından ilgili kurumlara elden teslim ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER