Öğretmen yer değiştirme başvuruları MEBBİS'te!

MEB öğretmenlerin merakla beklediği mazerete bağlı yer değiştirme tercih işlemlerini başlattı. Yer değişikliği tercihinde bulunmak isteyen öğretmenler kendilerine tanınan süre içerisinde işlemlerini yapabilecekler. Peki, yer değişikliği tercihlerinde son gün ne zaman?

Öğretmen yer değiştirme başvuruları MEBBİS'te!

2 Ağustos tarihinde başlayan başvurular 27 Ağustos tarihine kadar alınmaya devam edecek. Öğretmen adayları tercih işlemlerini MEBBİS üzerinden gerçekleştirebilecek. Tercih sürecinin 27 Ağustos tarihinde tamamlanmasının ardından atama işlemleri 29 Ağustos tarihinde açıklanacak. Tebligat ve ilişik kesme işlemleri ise 2 Eylül'den itibaren başlayacak.

YER DEĞİŞTİRME TERCİHLERİ MEBBİS’TE

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme işlemleri için tercihleri alınmaya başlandı. Bakanlığın Twitter hesabından, öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değişikliği tercihlerinin alınmaya başlandığı duyuruldu.

Buna göre, öğretmenler, tercih işlemlerini "https://mebbis.meb.gov.tr" internet adresinden 27 Ağustos'a kadar yapabilecek.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Tercih sürecinin ardından atamalar, 29 Ağustos'ta gerçekleştirilecek. Tebligat ve ilişik kesme işlemleri de 2 Eylül'den itibaren yapılacak.

Öte yandan, Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, daha fazla öğretmenin aile birliği mazeretine ilişkin yer değişikliğinden yararlanabilmesi amacıyla yer değişikliği işlemleri ağustosta planlandı.

Ayrıca öğretmenlerin emeklilik işlemlerinin yasa gereği haziran ve temmuzda yapılması nedeniyle mazerete bağlı yer değiştirmelerde daha çok talebin karşılanabilmesi adına emeklilik işlemlerinin tamamlanması beklendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER