Öğrenciler Kariyer Günleri'nde sektörle buluştu

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) tarafından bu yıl 15'inci kez gerçekleştirilen 'Kariyer Günleri', üniversite öğrencisi tüm gençleri sektörle bir araya getirdi. Gençler ulusal ve uluslararası 58 firmanın temsilcileriyle görüşerek kendilerini ifade etti, firmalar da kalifiye iş gücüne ulaştı.

Öğrenciler Kariyer Günleri'nde sektörle buluştu

İş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli ve kalifiye iş gücü, İEÜ'de sektörle bir araya geldi. 15'inci Kariyer Günleri kapsamında ulusal ve uluslararası çapta 58 firma İEÜ Konferans Salonu'nda stant kurdu. 7 Mart'a kadar tüm üniversite öğrencilerine açık olan etkinlik, stajdan iş başvurularına, iletişim ağı oluşturmak isteyen gençler için fırsatlar yaratacak.

Konuyla ilgili bilgi veren İEÜ Kariyer Yönlendirme Merkezi Koordinatörü Simge Atamer, şöyle dedi:

"Öğrencilerimiz ve mezunlarımız firma stantlarını gezerek işe alım, staja kabul gibi süreçler hakkında bilgi alacak. Etkinlik diğer üniversitelerin öğrencilerine de açık olacak. Önceki yıllarda olduğu gibi, bu yıl da aranan nitelikli iş gücünü sektöre kazandıracağız. Bu sadece öğrencilerimiz açısından değil, Kariyer Günleri'ne katılan lider firmalar için de bir fırsat oluyor. İleride çalışabilecekleri kalifiye iş gücüyle şimdiden tanışmış oluyor ve kendilerini geniş kitlelere anlatabiliyorlar. Bire bir gerçekleştirilen görüşmelerle adayların sadece CV bilgileri değil, tüm yetenekleri değerlendiriliyor. Öğrencierin mülakat deneyimleri artıyor, iletişim becerileri gelişiyor ve email ile cevap alamayabilecekleri pek çok sorularına yanıt buluyorlar. Tüm gençleri 7 Mart'a dek 10.00- 16.00 saatleri arasındaki Kariyer Günlerimiz'e bekliyoruz."

YORUM EKLE

banner47