O tatil beldelerine gidecekseniz şemsiyenizi unutmayın!

Bayram tatilinde kendini kızgın kumlardan serin sulara atmak isteyen vatandaşlara, Meteoroloji'den kötü haber geldi. Birçok tatil beldesinde yağmur bekleniyor.

O tatil beldelerine gidecekseniz şemsiyenizi unutmayın!

BEN Haber

Bayram tatiliyle birlikte vatandaşların tatil beldelerine akın etmesi bekleniyor. Birçok otel şimdiden, Ramazan Bayramı için rezarvasyonlarını doldururken, merak edilense hangi tatil yöresinde havanın kaç derece olacak... İşte, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, weather.com ve accuweather gibi kaynakların verileriyle turistik beldelerdeki hava durumu:

BODRUM'A GİDECEKLER ŞEMSİYELERİNİ UNUTMASIN

Bayram tatilinde Bodrum yollarına düşecek vatandaşlar için ortada kafa karıştırıcı bir tablo var. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Cuma'dan Pazar'a tatilin tamamında gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini belirtirken weather.com ve accuweather gibi uluslararası sitelerse Bodrum'u güneşli olarak gösteriyor. Siz siz olun, Bodrum'a giderken her ihtimale karşı şemsiyelerinizi yanınızda bulundurun.

ÇEŞME'DE PAZAR GÜNÜ YAĞMUR VAR

Bayram tatilini İzmir'in turistik ilçesi Çeşme'de geçirecek vatandaşlar yağmura hazırlıklı olsun. MGM verilerine göre bayramın ilk gününü bulutlu geçirecek Çeşme'de Cumartesi ve Pazar günleriyse sağanak yağmur var. Accuweather ve weather.com verilerindeyse bayramın ilk gününü güneşli geçirecek olan ilçede, Pazar günü yağmur gözüküyor. Üç verinin ortak noktası olan Pazar gününe aman dikkat...

FOÇA'DA YAĞMURA HAZIR OLUN

İzmir'in kuzey ilçelerinden Foça'da da veriler yağmuru gösteriyor. MGM, Foça'da Cuma gününü çok bulutlu, cumartesi ve pazar günlerini gök gürültülü ve sağanak yağışlı olarak gösterirken, diğer kuruluşlardan da benzer tahminler geldi. Accuweather ilçedeki yağmurların Cuma'dan Pazar'a bayramın 3 gününe uzayacağı tahmininde bulunurken, enb iyimser tahminse weather.com üzerinden geldi. Bu tahmine göreyse Cuma gününü güneşli geçirecek Foça'da, Cumartesi sağanak yağış yaşanacak. Pazar günü ise tatilcileri parçalı bulutlu bir hava bekliyor olacak.

KUŞADASI DA YAĞIŞLI

Aydın'ın Kuşadası İlçesi de MGM'nin yağmur uyarısı yaptığı tatil beldelerinden biri olarak görülüyor. MGM'ye göre Cuma gününü parçalı bulutlu olaak geçirecek ilçede Cumartesi ve Pazar günüyse gök gürültülü ve sağanak yağışlı bir gün geçirilecek. İlçeye dair vatandaşı en çok umutlandıran tahminse Accuweather tarafından geçildi. Buna göre bayramın her üç günü de ilçede bulutlu ve güneşli geçecek. Weather.com'un Kuşadası için tahminindeyse Cuma ve Pazar günleri güneşli olarak görülse de Cumartesi günü yağmurlu gözüküyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER