Niğdeliler 'Elma Şenliği'nde buluştu

İzmir’de Ege Bölgesi Niğdeli Dernekler Federasyonu tarafından Bostanlı Pazar Yeri’nde ilk kez düzenlenen ve 17 Mart'a kadar devam edecek olan Niğde Elma Şenliği başladı

Niğdeliler 'Elma Şenliği'nde buluştu

Niğde elmasının tanıtılacağı şenliğin ilk gününde Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen yöresel ürünler stantlarda satışa çıkarıldı.

İzmir Bostanlı Pazar Yeri’nde Ege Bölgesi Niğdeli Dernekler Federasyonu tarafından ilk kez düzenlenen Niğde Elma Şenliği başladı. Niğde elmasının tanıtılacağı şenlik, İzmir’de 17 Mart tarihlerine kadar devam edecek. Şenliğin ilk gününde Trabzon, Rize, Kayseri, Diyarbakır, Manisa, Antep, Kütahya, Afyon, Muğla, Kastamonu, Hatay illerinden gelen üreticiler yöresel ürünlerini satışa sundu. Yöresel ürünler arasında Karadeniz Bölgesi’nin yayla balı ve yöresel peynirleri, Kayseri’den gelen sucuk, pastırma ve mantı ürünleri, Afyon sucuğu, Diyarbakır’dan gelen pestil sucuk, Manisa’dan gelen mesir macunu ve kestane şekeri, Antep’ten gelen çeşitli baharatlar, Kütahya’dan gelen doğal ev tarhanası, Muğla ilinden gelen zeytin ve reçeller, Kastamonu ilinin Siyez Bulguru, Tosya Pirinci ve Taşköprü Sarımsağı, Erzincan'ın tulum, Kars'ın kaşar peyniri, Hatay ve Antakya mutfağının yöresel yemekleri ziyaretçiler tarafından ilgi gördü.

YORUM EKLE

banner47