Narlıdere'de demokrasi korteji!

Narlıdere'de Çiçek festivali ve 19 Mayıs kapsamında düzenlenen Demokrasi korteji ve Edip Akbayram konseri büyük ilgi gördü

Narlıdere'de demokrasi korteji!

Narlıdere Belediyesi Gençlik ve Çiçek festivali ve 19 Mayıs Atatürk'ü anma ve Gençlik ve Spor bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği Demokrasi korteji ve Edip Akbayram, konseri Narlıderelilerin büyük ilgisiyle karşılandı. Demokrasi kortejine katılmak için bayrağını alan Narlıdereliler Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi önünden başlayan kortej ile Mithatpaşa Caddesi boyunca 19 Mayıs coşkusunu yaşattılar.Narlıdere Belediyesinin Gençlik ve Çiçek festivali kapsamında her yıl geleneksel olarak düzenlediği Festival kortejine bu yıl Demokrasi korteji olarak düzenlendi. Korteje Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP bir önceki dönem PM üyesi Mustafa Moroğlu, CHP Narlıdere İlçe Başkanı Şahin Fırat, , Belediye meclis üyeleri, Muhtarlar, CHP Narlıdere Kadın ve gençlik kolları ve Narlıdereli vatandaşlar katıldı.

YOĞUN İLGİ

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onu eserlerine sahip çıkan duyarlı Narlıdereli vatandaşlar, çoluk çocuk demeden bayrakları ile Demokrasi kortejine katıldılar. Mithatpaşa caddesini dolduran büyük kalabalık İzmir marşı eşliğinde tüm Narlıdere'yi baştanbaşa yürüdüler. Muhteşem kortej otoban kavşağından döndükten sonra balkonlarından, işyerlerinden ve araçlardan kendilerini alkışlayan ve destekleyen vatandaşların coşkusu ile birlikte Ercan – Gökhan ile Edip Akbayram konserlerinin gerçekleştirileceği Pir Sultan Abdal parkı içerisine yöneldiler. 19 Mayıs temalı sahne şovları ile karşılanan kortej aynı coşkuya Ercan- Gökhan kardeşlerin türküleri ile devam etti. Hemen ardından sahne alan Edip Akbayram herkesin dilinde olan birbirinden güzel şarkıları ile konser alanını dolduran kalabalığa muhteşem bir türkü ziyafeti yaşattı. Muhteşem türkü şölenine aynı zamanda CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel'de katıldı.

24 HAZİRAN BAYRAMIMIZ OLACAK

Konser alanındaki coşkulu kalabalığa seslenen Narlıdere Belediye Abdül Batur, " Sevgili hemşerilerim bugün özellikle demokrasi yürüyüşümüze Hak, hukuk, Adalet diyen anlayışla bu yürüyüşümüze katılan ve Narlıdere'nin balkonlarından bizlere destek veren büyün Narlıdereli hemşerilerime teşekkür ediyorum. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu olsun. Değerli sanatçı abim, Edip Akbayram söyledi. Her şeyi bir kenara bırakacağız ve 24 Hazirana hazırlanacağız. 24 Haziran çok önemli. Biliyorsunuz 1974'lü yıllarda Bülent Ecevit'in adını dağlara taşlara 'Kara Oğlan' diye yazmışlardı. Türkiye'nin ve solun kaderini değiştirmişti. Şimdi de Sarı Oğlanımız var. Ankara'yı titretiyor şu anda. Muharrem İnce 24 Haziran'da Cumhurbaşkanımız olacak. Bunu hep beraber başaracağız. Bu sefer farklı. Bu sefer Hak, Hukuk, Adalet diyenler kazanacak. Bu sefer Cumhuriyet diyenler kazanacak. Bu sefer Demokrasi diyenler kazanacak. Bu sefer Mustafa Kemal Atatürk diyenler kazanacak. Hepimiz güzel günler göreceğiz. Güzel günleri torunlarımıza, çocuklarımıza, gelecek kuşaklara yaşatacağız. 24 Haziran bayramımız olacak" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER