Müthiş iddia: İşte Kocaoğlu'nun olmazları...

Hürriyet’ten Rıfat Başaran’ın haberine göre; geçtiğimiz hafta Kılıçdaroğlu ile görüşen Kocaoğlu, Büyükşehir adaylığı için Özkan ve Soyer’in kırmızı çizgisi olduğunu ve bu iki isimden birinin aday olması halinde partiyle ilişkisini kopartacağını söyledi

Müthiş iddia: İşte Kocaoğlu'nun olmazları...

Hürriyet’te yer alan CHP’nin Büyükşehir’lerde göstereceği adaylarla ilgili Rıfat Başaran imzalı haberde İzmir’le ilgili flaş iddialar yer aldı.

Haberde; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu’nun, geçtiğimiz hafta görüştüğü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kırmızı çizgisi olduğunu ve bu iki isimden birinin Büyükşehir Belediyesi'ne aday olması halinde partiyle ilişkisini kopartacağını ifade ettiği iddiası yer aldı.

İşte Rıfat Başaran'ın yazısındaki o bölüm:

CHP’de en çok tartışılan illerden biri de İzmir. Aday olmayacağını açıklayan mevcut İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise geçen hafta Kılıçdaroğlu’na veda ziyaretinde bulundu. Kocaoğlu’nun Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kırmızı çizgisi olduğunu ve bu iki isimden birinin aday olması halinde partiyle ilişkisini kopartacağını söylediği öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun ise yakın çevresine İzmir’de, bir milletvekilini aday göstermeyeceğini, adaylarının Kocaoğlu’nu üzmeyecek bir isim olacağını söylediği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER