Murat Özdemir gözaltına alındı

Paylaştığı papağana işkence videosu ile kan donduran Murat Özdemir Ortaköy'deki evinde gözaltına alındı. Ortaköy polis karakoluna götürülen Özdemir'e mahalleli de tepki gösterdi. İstanbul Barosu hayvan hakları biriminden avukatların da olay yerine geldiği kaydedildi. Polisin papağana el koyduğu ve İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine teslim edeceği öğrenildi.

Murat Özdemir gözaltına alındı

Bir televizyon kanalında yayımlanan yemek yarışmasından diskalifiye edilen Murat Özdemir, gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Özdemir'in, sosyal medya hesabında evindeki bir papağana yaptığı işkence görüntülerini paylaşması üzerine harekete geçti.

Ekipler, Murat Özdemir'i evinde gözaltına aldı. Şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Bu arada, el konulan papağan İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine teslim edilecek.

BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN MESAJ

Öte yandan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Toplumda infial uyandıran ve vicdanlarımızı derinden sarsan videoyu üzüntüyle izledim. İlgili şahıs hakkında Bakanlık olarak suç duyurusunda bulunulması için talimat verdim. Ayrıca şiddet gören papağanın güvenli bir ortama alınması için de Bakanlık olarak girişimlere başladık" mesajını paylaştı.

Görüntüler infial yarattı... Ünlüler de tepki gösterdi

O görüntüye birçok sosyal medya kullanıcısı gibi ünlüler de çok sert tepki gösterdi. İşte o tepkiler:

Ömür Gedik: Bu adam son derece tehlikeli bir sapık... hasta ruhlu... evini bilen varsa yazsın gidip alacağız o hayvancağızı... kendisi de en kısa zamanda gözaltına alınmalı... devlet yetkililerini göreve çağırıyorum....

Ömür Gedik papağanı almak için harekete geçti.

Özdemir'in video ile hedef aldığı Acun Ilıcalı ise "Hayvanlara yapılan zulmü lanetliyorum, yüce yargının bu insan müsveddesi için gerekeni yapacağına inanıyorum" ifadeleriyle tepki gösterdi.

Ezgi Mola: Lütfen bu adamı yakalayıp cezalandırın bu adam cinayet de işler.

Ünlü sunucu Burcu Esmersoy da Instagram hesabından Emniyet Genel Müdürlüğüne çağrı yaparak "Lütfen bu adamı yakalayıp cezalandırın bu adam cinayet de işler" mesajını gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 00:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER