Muharrem İnce'den, İzmir'e özür telefonu

İnce, dünkü İzmir mesaisinde kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşın korumalar tarafından sert bir şekilde sahneden uzaklaştırılmasının ardından, o vatandaşı arayarak özür diledi

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce,  hafta sonu İzmir’de yoğun bir programa katıldı.  Menderes, Ödemiş, Kemalpaşa, Bergama, Aliağa, Menemen’de ilçe turu atan İnce’nin son durağı ise Çiğli oldu. Çiğli’de İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Ahmet Taner Kışlalı Parkı’nın açılışına katılan İnce, burada vatandaşlara seslenerek öenmli mesajlar verdi.

Ancak; İnce'nin Çiğli programında, İnce’yle fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşın korumalar tarafından sert şekilde sahneden atılması sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Konuşması sırasında bu olayı fark etmeyen İnce, olayın yayılmasının ardından, o vatandaşı arayarak korumasının bu davranışından dolayı özür diledi.

"ONLAR ADINA ÖZÜR DİLİYORUM"

İnce’nin vatandaşla telefon konuşmasını, sosyal medya hesabından paylaşarak altına;  "Benim yanımda çalışanların yaptığı yanlışların sorumluluğu da bana aittir. Dün İzmir’de korumalar tarafından platformdan indirilen yurttaşımızı arayarak onlar adına özür diledim" noyunu düştü.

Videoda İnce, vatandaşa, “Ne var ne yok, iyi misiniz? Dün Çiğli’de sahneye çıkınca, koruma arkadaşlar sana biraz sert davranmışlar” dedi. Vatandaşın telefonda İnce’ye, ‘Sorun yok, özre gerek yok ben özür dilerim’ şeklinde cevap verdiği anlaşılırken İnce, “ Sorun yok diyorsun. Sağ ol. Benim yanımda çalışanların da sorumluluğu bana aittir. Ben onlar adına özür diliyorum. Gerek yok mu diyorsun. Yok sen özür dileme. Kusura bakma olur mu? Bütün aileye selam söyle. Olmasını istemezdim böyle bir şeyin ama olmuş artık. Görüşmek üzere” diyerek telefonu kapattı.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2018, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER