MHP'li Cemal Enginyurt'tan Fatih Altaylı'ya olay tepki

CHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "İnanç vergisi" konulmasını isteyen Fatih Altaylı'yı "Sinsi bir şekilde dinsizlik propagandası" yapmakla suçladı. Altaylı'dan "Cenazemi camiden kaldırmayın" diye vasiyet etmesini isteyen Enginyurt, "Seni en iyisi yaksınlar" dedi.

MHP'li Cemal Enginyurt'tan Fatih Altaylı'ya olay tepki

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, "Diyanet vergisi" adlı yazısında "Birkaç gün önceki yazımda 'O zaman eşcinsellerden vergi almayın' dememi bazıları hiç vergi alınmasın diye yorumlamış. Olur mu öyle şey. Ben sadece Diyanet payı alınmasın dedim. Hatta daha da açık bir teklifim var. 'İnanç vergisi' diye bir vergi koyulsun. 'Ben inançlı değilim' diyenler ya da camileri kullanmayanlar bu vergiyi ödemesin. Çünkü bazıları diyor ki, 'Almanya’da kilise vergisi var.' Doğru var. Hristiyanım diyenler, kiliseye gidenler veriyor." ifadesini kullanmıştı. 

Altaylı'nın bu önerisine birçok kesimden tepki yağdı. Bunlar arasında en sert tepki ise MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'tan geldi. 

Enginyurt sosyal medya hesabından Altaylı'nın teklifini hatırlatıp, "Altaylı yine kaşınmışsın.
Küfür, hakaret, senin için iltifat yerine geçiyor. Sinsi bir şekil de, Dinsizlik propagandası yapıyorsun. Azdınız, kudurdunuz.." ifadelerini kullandı. 

Enginyurt bir sonraki tweetinde ise "Fatih Altaylı, yarın ki yazında Cenazemi CAMİDEN kaldırmayın diye vasiyet et. Aksi halde,senin için hoş olmaz. Seni en iyisi yaksınlar.
Toprakta bile pislik bulaştırırsın." ifadelerini kullandı.

Enginyurt daha sonra da Habertürk'e ateş püskürdü. Habertürk'ü televizyonundan sildilğini ifade eden MHP Milletvekili şunları söyledi:

"HABERTÜRK KANALINI PROTESTO EDİYORUM. @HaberturkTV sahibi Turgay Ciner, sen ve senin başı boş havlayan itinden tiksindik. Ülkücü düşmanlığı size prim kazandırmaz. Fatih Altaylı denilen kendini beğenmiş zavallı. Bir Ülkücü olarak, gördüğüm ilk yerde düşman muamelesi göreceksin. HABERTÜRK TV KANALINI, TELEVİZYONDAN SİLİYORUM. ARTIK YOK HÜKMÜNDESİN HABERTÜRK.." 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adil karga
Adil karga - 2 ay Önce

Siz Silseniz ne Olur Silmeseniz Ne Olur Bir Ülkücü Olarak Iktidarın Can Simidi Olmuşsunuz Bir Sokağa Ininde Bu Millet Aç Perişan Sefil Milet Uyandı Ama Malesef Siz Uyanmadınız.Bu Işler Telefon Kırmaya Benzemez Sayın Milletvekilim.Ne Zaman Topuklu Efe Meral Akşenerin Evini Bastılar O Gün Benim Için Mhp Bitmiştir. Bizlere Doğru ,Dürüst, Ilkeli Lider Lazım. Sayın Bahçelinin Bir Söylediklerine Bakın Tayyip Hakkında Bir de Uyguladıklarına Bakın Sorarım Size ( Türk Milliyetçileri Ne Zaman Kafatası Avcıları Oldu, Ne Zaman Milliyetçiliği Ayaklar Altına Aldık, Ne Zaman Vatanımızı Bayrağımızı Tanımaz Olduk.) Bizler Ülkücüler olarak Ilim Irfan Yuvası Olan Üilü Ocaklarında Bize Her Zaman Doğruluğu, Dürüstlüğü, Vatan , Bayrak , Millet Sevgisini Öğrettiler.Siz Gidiyorsunuz Iktidar Olan Akpnin Koltuk Değneği Oluyorsunuz. Bu Millet Akple Ömür Boyu Nikah Kıymadı Saygılarımı Sunarım.

SIRADAKİ HABER