Meteoroloji’den hava durumu açıklaması!

Hava durumu ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika açıklaması geldi. Yayınlanan raporda hava sıcaklıklarının hissedilir derecede artacağı yurt genelinde ise en az 4 gün yağış görülmeyeceği bildirildi. Peki; İstanbul hava durumu hafta sonu nasıl olacak?

Meteoroloji’den hava durumu açıklaması!

Hava durumu raporları, özellikle hafta sonu sevdikleriyle plan yapmak isteyenlerin en çok araştırdıkları konuların başında yer alıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan son dakika hava durumu raporu ise ise yüzleri güldürdü. Yayınlanan raporda sıcaklıkların yurt genelinde hissedilir derecede artacağı bununla birlikte en az 4 gün yağış görülmeyeceği bilgisi paylaşıldı.

ANKARA VE İSTANBUL 18, İZMİR 22 DERECEYİ GÖRECEK

İşte Meteoroloji tarafından paylaşılan o açıklama:

Yurdumuzda yarından itibaren önümüzdeki 4 gün boyunca yağış beklenmiyor. Ülkemizin batı bölgelerinden başlamak üzere mevsime göre sıcak bir havanın etkisi altına girmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının yarın (Cuma) ve hafta sonu hissedilir derecede artacağı, yurdun güneyinde mevsim normallerinin 2-4 derece, kuzey ve iç kesimlerinde ise normallerinin 5-9 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Marmara ve Ege’nin yarından, diğer bölgelerimizin ise hafta sonundan itibaren mevsime göre sıcak havadan etkilenmesi beklenirken, günün en yüksek sıcaklıklarının Ankara ve İstanbul’da 18, Edirne, Bursa, Manisa ve İzmir’de 22, Antalya, Adana, Samsun ve Trabzon’da 20, Diyarbakır’da 19, Malatya ve Bolu’da 17, Kars ve Erzurum’da 7 dereceye kadar çıkacağı tahmin ediliyor.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA ORTASI SICAKLIKLAR DÜŞEBİLİR

Mevsim normalleri üzerindeki hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta ortası Orta Akdeniz üzerinden gelmesi beklenen yağışlı sistem ile birlikte batı bölgelerimizden başlayarak azalması ve mevsim normalleri civarına düşmesi bekleniyor.

8 MART GÜNLÜK HAVA DURUMU RAPORU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; 8 Mart Cuma yani bugün, ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Hakkari çevreleri ile Van'ın doğu kesimlerinin kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun batısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara ve Ege ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı meydana sageleceği tahmin ediliyor.

YORUM EKLE

banner47