Meteoroloji uyardı: Gelmiş geçmiş en sıcak...

Sıcaklar mevsim normallerinin üstünde seyredip vatandaşları çileden çıkarmaya başlarken Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş çok önemli açıklamalarda bulundu. Güneş, 2010 senesinin Türkiye için en sıcak yıl olduğunu ve içinde olduğumuz yılın da gelmiş geçmiş en sıcak 3. yılın olduğunu belirtti. Öte yandan Meteoroloji'nin öngördüğüne göre hava durumunun bugün İzmir'de 25 derece olması bekleniyor

Meteoroloji uyardı: Gelmiş geçmiş en sıcak...

Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş, Haziran, temmuz ve ağustos aylarında hava sıcaklığının mevsim normallerinin 2 derece üzerinde seyretmesini öngördüklerini ve önümüzdeki 3 aylık periyotta yağışların mevsim normalleri civarında seyredeceğini belirtti.

Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş, Türkiye'de bir yıldır mevsim normallerinin üstünde hava sıcaklıkları gözlemlediklerini söyledi. Sıcaklıkların gelecek aylarda da mevsim normallerinin üstünde seyredeceğini ifade eden Güneş, özelikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde sıcaklıkların diğer bölgelere göre daha fazla olacağını açıkladı. Güneş, Haziran, temmuz ve ağustos aylarında hava sıcaklığının mevsim normallerinin 2 derece civarında üzerinde olacağını düşündüklerini bildirdi.

'EN SICAK ÜÇÜNCÜ YIL'

Sıcaklıkların son 10 yıldır normalin üstünde olduğunu söyleyen Güneş, "2010, Türkiye'de en sıcak yıl olmuştu. Yine bu yılı da en sıcak üçüncü yıl olarak değerlendirebiliriz." diye kaydetti.

İZMİR'DE HAVA NASIL?

İzmir'de bugün hava nasıl? Sorusunun yanıtına Meteoroloji'den aldığımız verilerle yanıt vermek gerekirse, İzmir'de bugün hava, çok güneşli 25 derece, bugün beklenen en düşün sıcaklık ise 12 derece olarak öngörülmekte.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER